VRÁTÍ SE DO TURNOVA JESLE?

0

„V poslední době nás kontaktovala asi desítka maminek s malými dětmi s dotazem, jestli by v Turnově opět neměly vzniknout jesle,“ uvedla Hana Kocourová, vedoucí odboru sociálních věcí turnovské radnice. Současný zákon o státní sociální podpoře umožňuje pobírání rodičovského příspěvku (mateřské) několikerým způsobem. Kdo se rozhodne příspěvek pobírat pouze dva roky, dostane měsíčně vyšší částku, než kdo volí delší dobu pobírání sociální dávky.

„Kontaktovaly nás například i mladé maminky – manažerky, které se potřebují vrátit do práce už po roce a byly ochotné za tuto službu i zaplatit vyšší částku. Tyto skutečnosti nás vedly k myšlence téma vzniku jeslí opět otevřít. Je zájem skutečně takový, aby jesle vznikly, nebo jsou to spíš jednotlivé maminky, které si nakonec hlídání malých dětí zajistí individuálně?“ probírá jednotlivé možnosti Kocourová. Podle ní je také v připravované koncepci rodinné politiky státu uvedena možnost hlídání malých dětí jinou maminkou na mateřské dovolené. V tomto případě by pak obec dávala svolení k této činnosti a pracovnice sociálního odboru prováděly kontroly.

 

„Je zde samozřejmě prostor i pro nějakou soukromou aktivitu. Jesle mohou vzniknout jako privátní zařízení, město může případně pomoci s hledáním vhodných prostor. V tuto chvíli je vše otevřené a v prvé řadě musíme zjistit jaký by o tuto služby byl doopravdy zájem,“ uzavřela Kocourová.

 

Jesle v Turnově fungovaly na místě dnešního Dětského centra u nádraží do roku 1994, kdy byly zrušeny. Mateřské školky mohou přijímat děti od věku tří let.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.