ZA JEDEN PROVAZ

0

Tak zní název dalšího z právě realizovaných projektů Vzdělávacího centra Turnov, který je určen mateřským školám Libereckého kraje, z nichž hned čtyři zapojené jsou turnovské. Projekt se zaměřuje zejména na předávání a sdílení zkušeností mezi pedagogy ve vlastní školce, tak i mezi kolegyněmi z dvaceti dalších zúčastněných mateřských školek.

Během prvního roku trvání projektu se paní učitelky proškolí v metodách mentoringu, který se v současné době stává jedním z nástrojů vedoucích ke zkvalitňování pedagogické práce a ke zlepšení práce celého týmu. Dále si rozšíří kompetence ve třech oblastech – čtenářské a matematické pregramotnosti a v podpoře k větší individualizaci vzdělávání. Tyto aktivity proběhnou pod vedením zkušených mentorů a lektorů.
Nedílnou součástí projektu je i materiální podpora pedagogů zapojených školek. Kromě notebooku, různých knih, her a pomůcek pro práci s dětmi obdrží školky také nejmodernější interaktivní pomůcky. Jedná se o interaktivní tabule, stolky či podlahy.

Velkou přidanou hodnotou projektu je, že většina aktivit se uskuteční přímo ve školkách a bude vycházet z konkrétních potřeb.
Tereza Prevužňáková, Vzdělávací centrum Turnov (PR)

Projekt je spolufinancován EU

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.