VZDĚLÁVACÍ CENTRUM TURNOV ROZVÍJÍ NADANÉ ŽÁKY

0

Vzdělávací centrum Turnov zajišťuje v rámci T-Centra vzdělávací programy pro kognitivně nadané žáky již od 2. ročníku základní školy až po studenty středních škol. Ve spolupráci se základními školami se snažíme podporou nadaných žáků doplnit společné vzdělávání. V mimoškolních vzdělávacích programech se mohou žáci rozvíjet a realizovat v malých týmech stejně zaměřených spolužáků. Již čtvrtým rokem jsme otevřeli zajímavé workshopy pro talentované žáky, kteří se mohou jednou měsíčně zdokonalovat v programování, přírodních vědách, ale i v tvůrčím psaní či historii a angličtině. V letošním roce otvíráme workshopy pro žáky čtvrtých až devátých ročníků a středních škol. Především chlapce zajímají i automotive workshopy, které organizujeme ve spolupráci s firmou MAHLE Behr Mnichovo Hradiště.

Pro žáky starší třinácti let a studenty středních škol je určen projekt podporovaný MŠMT „Otvíráme dveře do světa vědy“, ve kterém se seznamují se zajímavými vědními obory, jako jsou optoelektronika ve středisku Toptec AV ČR, počítačová grafika na TU v Liberci nebo robotika, astronomie a nanotechnologie v iQLANDII. Mohou tak poznat vlastnosti nanovláken, řízení robotů, projet se měsíčním vozidlem, vyzkoušet si možnosti laserové techniky nebo vytvořit vlastní videoklip.

Proč to všechno děláme? Protože si uvědomujeme, že je potřeba podporovat žáky, kteří mají nadání a zájem něco si vyzkoušet. Podporujeme jejich tvořivý přístup a řešíme s nimi různé problémy badatelským způsobem a na přístrojích, které ve školách nenajdeme. Zároveň si žáci vyzkouší práci ve vědecké laboratoři nebo u montážní linky a získají představu o možném budoucím studiu a povolání.

V letošním roce probíhají všechny přírodovědné a technicky zaměřené workshopy za významné finanční podpory Odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje. Sponzorují je nejen firmy, ale i všichni lektoři, kteří náročné programy připravují a realizují ve svém volném čase.

Obracíme se tedy na všechny, kteří by chtěli naše úsilí podpořit, ať se seznámí s naší činností na www.vctu.cz/t-centrum a napíšou nám na info@vctu.cz. Zároveň se na nás mohou obracet rodiče, kteří mají doma šikovné a zvídavé dítě a chtějí dál rozvíjet jeho nadání a kreativitu. Jsme tu proto, abychom vám pomohli.
Jaroslava Dudková, Vzdělávací centrum Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.