GLOSA: A CO TAKHLE MIMOŘÁDNÁ LINKA PRAHA – TOKIO (PROMIŇTE – CHCI ŘÍCI TURNOV – PRAHA)?

0

Dlouho toužebně očekávaná výstavba dopravního terminálu u turnovského vlakového nádraží udělá konečně definitivní tečku za chaotickým uspořádáním odjezdových a příjezdových stání do nejrůznějších míst naší republiky. Pokud vím, jednou z nejžádanějších destinací je kromě Liberce a Jablonce nad Nisou i Praha. Je mnoho turnovských občanů, třeba studentů, kteří z pracovních nebo studijních důvodů ráno jedou do Prahy a večer se vracejí.

Za tím účelem odjíždějí ráno dva rychlíky do Prahy, ale vzhledem k tomu, že za posledních padesát let se jízda rychlíkem zkrátila o pouhých sedm minut (trvá 2 hodiny 10 minut), je mnoho takových, kteří dávají přednost jízdě dálkovým autobusem. Potíž nastává v tom, že všechny dálkové autobusy zajíždějí jak do Mnichova Hradiště, tak do Mladé Boleslavi. Tím se cestování autobusem na Černý most velmi zdrží a prodlouží.

 

Přímá autobusová linka Turnov – Praha by tento úsek snadno zvládla za pouhých padesát minut, což by velmi přivítali všichni ti, kteří si potřebují v hlavním městě něco rychle zařídit nebo zajít do školy na přednášku a večer se pak vrátit. Linka TURNOV – PRAHA a zpět, která by „pendlovala“ každý den, by zkrátka usnadnila život mnohým.

 

Nebylo by vhodné, v souvislosti s připravovanou výstavbou terminálu u vlakového nádraží, uvažovat i o tomto faktu?


Autor:
Petr Kučera

p.kuczera@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.