STUDENTI GYMNÁZIA V PRÁCI. VTIP? ROZHODNĚ NE!

0

V dnešní době je stále důležitější mít kromě knižních vědomostí i praktické dovednosti, tedy ideálně propojit teorii s praxí. Pokud stále nevěříte, snad vás následující článek přesvědčí. Studenti septimy a 3. ročníku turnovského gymnázia si totiž mohli vyzkoušet, jak vypadá zaměstnání, které by chtěli jednoho dne vykonávat. A tak se rozjeli po blízkém i vzdálenějším okolí, aby se setkali s lidmi z daného oboru, kam by rádi směřovali.

Já jsem se jako zájemce o studium žurnalistiky společně se dvěma spolužačkami vydal směrem na Kavčí hory, do sídla veřejnoprávní České televize, konkrétně do budovy zpravodajství. Tam jsme se setkali s absolventem turnovského gymnázia a v současnosti reportérem domácího zpravodajství, Milanem Brunclíkem. „Jako první navštívíme Studio 6, tedy místo, kde se natáčejí známé diskuzní pořady stanice ČT24,“ uvítal nás hned u vchodu již zmíněný reportér. Po prohlídce Studia 6 jsme mohli nahlédnout i do zbývajících částí zpravodajské budovy, jako je třeba střižna. Nejvíce nás ale zaujal tzv. Velín. „Zde se tvoří doslova celá zpravodajská relace,“ vysvětluje náš průvodce v místě, kde je sice momentálně ticho a klid, ale každý z redaktorů již tvoří střípek do mozaiky večerních zpráv. Na závěr jsme zamířili do reportérské pracovny, odkud každý den reportéři vyjíždí do akce. Zde jsme měli šanci položit dotazy jak jeho kolegům, tak i Milanu Brunclíkovi, který na závěr zavzpomínal na léta strávená na gymnáziu.

I pro ostatní studenty byl kariérní den přínosný. „Podobné akce nám mohou pomoci při výběru povolání a měly by se určitě opakovat,“ hodnotí jeden ze studentů. Závěrem bychom chtěli poděkovat paní profesorce Sehnalové, která celou akci zrealizovala, a všem, kteří si na nás udělali čas a nechali nás nahlédnout do svých pracovišť.
Tomáš Trněný, tomastrneny16@gmail.com

Místními partnery akce byly: Partners Financial Services, a.s., Správa Chráněné krajinné oblasti Český ráj, Panochova nemocnice Turnov, MUDr. M. Drbohlavová, Lékárna pod radnicí s.r.o., Veterinární ordinace MVDr. Petr Kudělka, PaeDr. Jana Vobořilová, logopedie-Turnov, Hotel Karel IV., Drings, spol. s r.o., Geodézie Hanzl Turnov, ZŠ Skálova Turnov, PPP pracoviště Turnov, dále pak Henkel ČR s.r.o., ČT  redakce zpravodajství, Phoenix research, AČR – rekrutační středisko Liberec, Krajský soud – pobočka Liberec, ELMARCO s.r.o.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.