POJIZERSKÉ DERBY V KARLOVICÍCH OVLÁDLI ŽELEZNOBRODŠTÍ SKLÁŘI

0

Sedmihorky se v nejvyšší krajské soutěži zatím výsledkově trápí a doma nezvládly derby s Železným Brodem. To v Á-třídním Pěnčíně si mohou pochvalovat zkušenosti Řeháčka, který se postaral o polovinu vítězných gólů. Ve východní I. B třídě se hrál šlágr kola v Jilemnici a ten vyzněl mnohem lépe pro mladý tým Turnova B. Domácí zdeptali především turnovští hráči s monogramem T. H. – Tomáš Hvizd zavelel k obratu a střídající Tomáš Havel dvěma povedenými pokusy domácí definitivně zlomil. Přepeře B udolaly v Doubravě Plavy. Na západě Lindava přehrála Rovensko. Podzimní část mistrovských soutěží se rozjela v semilském okrese.

ČFL

* FK Chlumec nad Cidlinou – FK Přepeře 2:1 (1:0). Branka 90.+1 Habr, rozhodčí Švagr, ŽK 2:2, diváků 240. Soupiska: R. Novák – Novotný, Vlk, Tvaroha, Knejzlík, Filip (67. Marijanovič), D. Novák (82. Habr), Pavlata, Bulíř (67. Martan), Daníček, Dočekal.
Jestliže Přepeřští hodlali odčinit domácí ztrátu bodů s Libercem, tak z tohoto pohledu se záměr nepovedl. První část vyrovnaného duelu rozhodl v 18. minutě střelecky disponovaný Bastin. Na rozdíl od přepeřské jedničky Radka Nováka se jeho chlumecký protějšek Brát dlouho pro míč ve svém čeřenu nemusel ohýbat, naopak. V 66. minutě mohl spíš tleskat druhé brance v síti hostů, o což se postaral jeho spoluhráč Labík. Přepeře se dočkaly alespoň čestného úspěchu, když střídající Habr s minimem ligových zkušeností skóroval až v první minutě nastavení. Další možnost konečně pořádně zabrat teď žluto-černí mají v sobotu 26. srpna dopoledne, kdy v RTW Aréně hostí třetí tým třetiligové tabulky z Brozan.

Ostatní výsledky: Boleslav B – Pardubice B 1:2, Hradec B – Ústí n. L. 1:2, Jablonec B – Živanice 2:1, Most – Kolín 0:0, Česká Lípa – Teplice B 1:0, Liberec B – Zápy 0:1, Brozany – Velvary 2:2.

DIVIZE

* FK Turnov – FK Letohrad 4:0 (2:0). Branky 39. a 53. Š. Havel, 14. Vencbauer, 69 Malý, rozhodčí Jakl, ŽK 1:1, diváků 160. Soupiska: Franc – Chládek (76. Beníšek), Holub, Vencbauer, P. Havel, Š. Havel (69. Linhart), Prokopec (76. Müller), Petržilka, Tomašov, Malý (84. Lábek), Landfeld (69. Marek).
Po prohrané středeční dohrávce si Turnovští spravili chuť, aniž by někam museli jet. Hned v úvodní čtvrthodince zaskočil Janůje skákavou střelou z dálky Vencbauer a strážce letohradských tyčí se nevyznamenal ani při dorážce Štěpána Havla zblízka, když místo brankářského řešení situace marně reklamoval střelcovo postavení mimo hru!? Týž turnovský hráč jej potom překonal ještě jednou v začátku druhého poločasu a o dělbě bodů, jejichž zisk potvrdil ještě čtvrtou brankou před svým střídáním Malý, bylo rozhodnuto. Hosté se sice chvílemi dostávali do hry, ale turnovská defenzíva jim toho v koncovce moc nedovolila.

Ostatní výsledky: Benátky – Kosmonosy 2:0, Velké Hamry – Hlinsko 2:0, V. Hamry – Hlinsko 2:0, Slávia HK – Spoje 1:0, V. Mýto – Ústí 0:1, Benešov – Dobrovice 0:3, Čáslav – Nový Bydžov 0:3, Trutnov – Chrudim B 0:1.

16. Sportovní klub Kosmonosy 3 0 0 3 1:10 0

* FK Sedmihorky – FK Železný Brod 1:3 (1:1). Branka 38. Syrovátka (pk), rozhodčí Milner, ŽK 2:3, ČK 1:0, diváků 150. Soupiska: Martin Špína – Opluštil, Štěpnička, Ložek (55. O. Kodr), Močkovský (55. Žabokrtský), Marcel Špína, Urbánek (90.+2 Hoffman), Reichl, Poledne, Matěj Randák (90.+2 Holý), Syrovátka (90.+2 Hranec).
Skláři se v Karlovicích představili v dobrém světle a do vedení je poslal ve 36. minutě Holeček. Naštěstí pro šokované domácí přišel vzápětí pokutový kop, z kterého nová akvizice FKS Syrovátka vyrovnal. Jenže železnobrodský exdivizní střelec Holeček vrátil v 52. minutě hostům svou druhou trefou jednobrankový náskok a situace se z pohledu domácího celku poněkud zkomplikovala. To svým vyloučením za surovou hru ještě víc umocnil po hodině hry Marcel Špína. A protože gólmana Tkacze nedokázali hráči Sedmihorek ze hry překonat, byl to Brod, kdo v početní převaze gólem Balcara v 86. minutě pojizerské derby definitivně a překvapivě uzavřel.

Ostatní výsledky: Skalice – Višňová 6:0, VTJ Rapid – V. Hamry B 2:4, Chrastava – Hrádek 2:4, Nový Bor – Stráž p. R. 0:1, FC Pěnčín B – Lomnice 3:1, Frýdlant – Košťálov 0:3.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – FK Krásná Studánka 4:0 (3:0). Branky 44. a 51. Řeháček, 8. D. Hurt, 33. Bárta, rozhodčí Adam, ŽK 1:0, diváků 125. Soupiska: Filla – Mendlík, Mikula, Primásek (63. Brož), Jaček, J. Škréta, D. Škréta, D. Hurt (46. Stoklasa), Bárta (63. Pasecký), Matějíček (63. Borovička), Řeháček.
Studánecký brankář Duleba musel míč ze své sítě vyndat už po pár minutách, když mu jej tam poslal Dáda Hurt. Hubený náskok pak ve 33. minutě zdvojnásobil Bárta, a ještě do poločasové přestávky utkání prakticky rozhodl svým prvním zářezem a příslovečným „šatňákem“ zkušený novic v pěnčínském dresu Řeháček. Ten se činil i v úvodních minutách druhého poločasu, kdy si na své střelecké konto připsal druhý úspěch, takže sokolové mohli v sobotním vedru zápas s dostatečným gólovým polštářem v poklidu dovést duel až do povinného vítězství.

Ostatní výsledky: Rychnov – Rozstání 0:4, Žibřidice – Bílý Kostel 2:3, Mimoň – Ruprechtice 1:3, Bělá – Mšeno 3:2, Semily – Doubí 3:1, Studenec – Vesec 1:4.

I. B TŘÍDA – SKUPINA VÝCHOD

* FK Přepeře B – TJ Sokol Plavy 3:2 (1:0). Branky 18. Mareš, 61. Mikschl, 86. Pálka, rozhodčí Opelt, ŽK 0:0, diváků 30. Soupiska: Hapiak – Pavlíček, Hujer, Baudys, Rakouš (57. Kvapil), Pálka, Mikschl, Melichar (65. O. Horák, 84. Hilser), Císař, Mareš (84. Kasal), Tokan.
Ve druhém domácím mači v Doubravě po sobě si spojený celek připsal první tři společné mistrovské body. Gólovou přestřelku načal Mareš, jenž překonáním Průchy zařídil dílčí výhru svého týmu. Jenomže hosté nesložili zbraně a v 57. minutě srovnal krok Lupa. Naštěstí netrvalo dlouho a Mikschl posadil na koně opět domácí. I na toto dokázal plavský Lupa čtvrthodinu před koncem zareagovat a rázem to bylo kdo z koho. Vše vyřešil v závěru gólově Pálka, takže všechny tři body zůstaly doma.

* SK Victory Jilemnice – FK Turnov B 1:4 (1:2). Branky 75. a 90. T. Havel, 24. Linhart, 39. Hvizd, rozhodčí Kadlec, ŽK 1:2, ČK 1:0, diváků 140. Soupiska: Hlubuček – Radovský, Rozkovec, Bělina, Drahovzal, Bouma (46. J. Havel), Pařík, Pham (76. Slivnoi), Linhart, Hvizd (46. Kovář), Marek (63. T. Havel).
Do šlágru kola vlétli ambiciózní domácí jako uragán a už v 9. minutě se hlavičkou prosadil Kohout. Pak se hra vyrovnala a své možnosti naznačili hosté, jenomže jejich šance končily buď na brankové konstrukci či na výborném jilemnickém brankáři Negruovi. Tomu moc nepomohli jeho obránci, jejichž rozehru vystihl Linhart a vyrovnáním nepohrdl. Chvíli před odchodem do kabin Pham připravil palebnou pozici Hvizdovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:2! V druhém dějství se Jilemničtí pokoušeli všemi možnými prostředky o zvrat, ale po červené kartě je dvěma góly dorazil střídající Tomáš Havel.

Ostatní výsledky: Jablonec n. J. – Držkov 0:5, Lučany – Zásada 1:5, FC Pěnčín B – Albrechtice 4:4, Desná – Železný Brod B 7:0, Harrachov – Smržovka 1:3.

I. B TŘÍDA – SKUPINA ZÁPAD

* TJ Dynamo Lindava – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 4:0 (1:0). Rozhodčí Ouředník, ŽK 0:1, diváků 88. Soupiska: Vacek – Najman, Kočí, Liška, Kopecký (80. Bangha), Kolner, Mencl, Cíferský (80. Špringl), Krejčík, Šteffan, Beneš (73. Hána).
Po vítězné domácí premiéře se Rovenští představili na půdě lindavského Dynama a ta jim rozhodně nevoněla. Rovenský brankář Válek asi dlouho nezapomene na příjmení Kluger. Domácí bomber ve 24. minutě nejenže rozhodl první poločas, ale hodně jej zaměstnával také v tom druhém. Zatímco se Zadražil poflakoval mezi tyčemi místního klubu, Kluger si v 58. minutě zadělal na hattrick, který také po brance Kozáka stačil ještě v poslední minutě mače zkompletovat!

Ostatní výsledky: Nové Město – Jablonné 1:2, Doksy – Nová Ves 0:4, Cvikov – Hodkovice 2:3, LOKO – Česká Lípa B 1:5, Osečná – Staré Splavy 2:1, Hrádek B – Kamenice 1:1.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Semilsko-OP: Bozkov – Mírová 3:0 (1:0), Roztoky – Tatobity 8:0 (1:0), Libštát – Stružinec/Lomnice B 4:0, Martinice – Horka 5:3, Mříčná – Vysoké 2:1, Nová Ves – Zálesní Lhota 4:2.

* Semilsko-OS: Rovensko B – Semily B 2:3 (1:1) Novotný, Kapušník, Kruh – Studenec B 1:1, SFS/DB – Benecko 3:1, Poniklá – Horka 3:1, H. Branná – Víchová 0:5.