AUTO SKONČILO V NÁHONU JIZERY, ŘIDIČKA VYVÁZLA BEZ ZRANĚNÍ

0

Těžko uvěřitelná příhoda, taková, jakou píše sám život, se stala v úterý 29. dubna před osmou hodinou ranní. Řidička Škody Fabia chtěla zaparkovat na vyhrazeném parkovišti pro zaměstnance v zadní části Komerční banky v turnovské Palackého ulici. Parkoviště je ohraničeno pouze nízkým obrubníkem, za ním je jen pár metrů zeleně a náhon Jizery. Při parkování řidička zazmatkovala a patrně místo brzdy šlápla na plyn. Auto tak skončilo v chladném náhonu. Podle zasahujících hasičů měla dotyčná obrovské štěstí, že se při pádu do náhonu nepřeklopilo na střechu.

Takhle dopadlo do vody na všechna čtyři kola, ženě se podařilo otevřít dveře a vyplavat ven. Kromě podchlazení organismu a šoku neutrpěla žádné zranění. Přesto byla ošetřena v turnovské nemocnici odkud byla následně propuštěna domů.

n200804291540_zap_201_08_nehodaHůř to dopadlo s autem. Škodovka byla ve vodě až po střechu. Podle mluvčí hasičů Ivy Michalíčkové musel být povolán speciální autojeřáb z profesionální požární stanice v Semilech. Povoláni byli také potápěči ze speciální jednotky z Prahy. Ti na místo nehody dorazili krátce před půl desátou. „Potápěči se na místě pokusili dvakrát navázat popruhy pod karosérii, ale nepodařilo se jim to. V místě nehody byl velmi silný proud a hasiči museli požádat o snížení hladiny v místní vodní elektrárně. To nějakou dobu trvalo, takže až krátce před jedenáctou hodinou se potápěčům podařilo popruhy navázat a ve čtvrt na dvanáct bylo vozidlo jeřábem vytaženo na břeh,“ uvedla Michalíčková. Celou záchranou akci sledovalo po celé dopoledne z malého mostu mnoho okolojdoucích.

K podobnému případu došlo podle Michalíčkové v sobotu 26. dubna dopoledne, kdy hasiči ze stanice Semily vytáhli jeřábem osobní vůz značky Mercedes, který spadl do poloprázdného náhonu v Řekách v semilské části Podmoklice. Zde však nebyla pomoc potápěčů třeba.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.