ŠPERKÁRNA OPĚT BODUJE – SOUTĚŽ „STŘEDNÍ ROKU“

0

Soutěž „STŘEDNÍ ROKU“ vyhlásila Česká studentská unie (ČeSU). Impulsem ke vzniku tohoto projektu bylo, že v ČR neexistuje žádný žebříček, který by srovnával střední školy podle kritéria z pohledu žáka, studenta nebo absolventa. Pohled studenta na svoji školu je podle ČeSU zásadní a velmi vypovídá o kvalitě dané střední školy. Posouzení kvality střední školy z pohledu studentů je kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti, nyní žáci základních škol.

O své škole mohli studenti a žáci hlasovat od 2. října do 25. listopadu, hlasy se posílaly prostřednictvím Facebooku nebo SMS. Žebříček pořadí škol zohlednil počet studentů a absolventů dané školy dle dat MŠMT a byl vytvořen pro jednotlivé kraje ČR.

V Libereckém kraji se šperkárna, tedy Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola v Turnově, umístila na krásném 3. místě. Na žebříčku před ní byly jen soukromá Euroškola Česká Lípa a VOŠ a SŠ Nový Bor.

Moc si tohoto umístění v našem kraji vážíme a jsme rádi, že jsme v úterý 25. března mohli z rukou mluvčího ČeSU Martina Vokálka převzít cenu za toto 3. místo. Obzvlášť nás těší, že je to v roce, kdy naše škola bude slavit 130. výročí založení. Cena byla předána ve společenském sále školy za přítomnosti všech žáků, studentů i pedagogů, tedy dostatečně důstojně a s neskrývaným nadšením. Snad budou Turnovští právem hrdí na to, že takovou školu ve městě mají.

Ing. Jana Rulcová, jana.rulcova@sups.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.