ČESKÝ RÁJ DĚTEM – ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI

0

Jubilejní 10. ročník akce Český ráj dětem, která zahajuje turistickou sezonu v Českém ráji, proběhne v tomto roce 27. dubna v Malé Skále, která je nazývaná perlou tohoto regionu. Na účastníky čeká dopolední putování po značených turistických stezkách na Maloskalsku v délce asi 6 km. Na trase se setkají s postavičkami z českorajských pověstí, spoustou všetečných otázek, podívají se na divadelní představení, které na námět jedné z pověstí secvičili žáci ZŠ v Žižkově ulici v Turnově. Startem i cílem letošního putování je areál Žluté plovárny, kde po celé odpoledne bude probíhat bohatý kulturní program. V 15.00 hodin přijede i král Granát s královnou, kteří převezmou vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje. V rámci akce proběhne i několik slosování o zajímavé ceny, které věnují partneři této akce.

n201304241453_tz_15_013_sezonaPro účastníky jsou připraveny pohádkové autobusy (cena 10 Kč) a pojede i parní vláček, který vypravuje Klub přátel železnic Českého ráje. Cena parního vláčku: dospělí 30 Kč, děti od 3 do 12 let 15 Kč.
Prosíme účastníky, aby k dopravě do Malé Skály a zpět využili pohádkové autobusy, parní vláček nebo běžné vlakové a autobusové spoje. V Malé Skály jsou vozovky v rekonstrukci a také je zde omezená možnost parkování.
Pro netradiční cestu zpět do Turnova, respektive do Dolánek, mohou aktivní rodiče s dětmi využít také loďku, kterou si lze zapůjčit na Žluté plovárně. Rezervace loděk na tel. 775 580 388.

Záštitu nad akcí Český ráj dětem převzala PhDr. Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury. Akci pořádá Město Turnov – Odbor cestovního ruchu ve spolupráci se Sdružením Český ráj. Hlavním partnerem akce je agentura CzechTourism.
Více informací najdete na www.cesky-raj.info, www.ceskyrajdetem.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.