PARLAMENT MLÁDEŽE MĚSTA TURNOVA ZVE NA NETRADIČNÍ VÝSTAVU ANEB MAJÁLES 2023

0

Velmi netradiční venkovní výstava se objevila na náměstí Českého ráje v souvislosti s tématem letošního Majálesu: POSTAPOKALYPSA. Zastavte se na chvíli a seznamte se s Příběhy z Ukrajiny.

Jménem Parlamentu mládeže města Turnova zveme všechny, kdo procházejí náměstím Českého ráje, na novou výstavu. Za městský parlament mládeže o ní vyprávějí jeho členové: „Jmenuje se Příběhy z Ukrajiny, a jaká je, to si netroufáme popsat, na každého zapůsobí jinak. Řekněme, že je rozhodně originální a působivá.“

 

A proč ji v Turnově máme? Ve středu 17. května se odehrála tradiční májová oslava mládeže, Majáles. „Letos jsme ho s parlamentem mládeže, který akci pořádá, tematizovali do stylu POSTAPOKALYPSY. Apokalypsa, tedy konec světa, může mít pro každého z nás jiný význam, možná se někdy v životě každému zhroutí svět, ale někde konec světa zažívají lidé plošně. Věříme, že každý konec je něčeho začátek, jako je to nejen ve společnosti, ale i v přírodě, mytologii, historii… A proto neoslavujeme apokalypsu, ale POSTapokalypsu, to dobré a nadějné, co přijde po konci,“ přibližuje Bára Suchá, koordinátorka parlamentu mládeže.

Výstava Příběhy z Ukrajiny tedy parlamentářům připadala jako trefná ukázka takového stavu. Že už někoho zprávy o válce z Ukrajiny nebaví, protože jsme tím přehlceni, je možné a opravdu nechceme vnucovat žádné zpravodajství z fronty. Jen jsme chtěli připomenout, že válka ve světě obyčejných lidí, jako jsme my všichni tady, ve světě nedaleko od naší země, stále trvá.

Výstava je putovní, pořadatelem je osvětová organizace Post Bellum, která v Turnově nevystavuje poprvé ani naposledy. Post Bellum ji Turnovu zapůjčilo zdarma, dopravu vraků uhradil spolek Turnov pomáhá. Tato netradiční výstava bude na náměstí k vidění dva týdny.

Více si o výstavě Příběhy z Ukrajiny, která již byla k vidění v Hradci Králové, Olomouci, Praze i v Liberci přečtete například ZDE: https://institut.pametnaroda.cz/pribehy-z-ukrajiny/

(TvA s využitím TZ města Turnov a PMMT)

Starosta Turnova zástupcům parmalentu mládeže předal na dobu Majálesu symbolické klíče od města

Králem letošního Majálesu se stal Petr Boudný, známý ze svého působení ve zdejší Jednotě bratrské. Nyní působí ve společnosti Young Life, což je celosvětová nezisková křesťanská organizace. Zaměřuje se především na mladší generace. Pomocí mnoha aktivit, mezi které patří i letní tábory, budují vedoucí s teenagery vztah ke křesťanství. Petr Boudný má za sebou také mnoho cest s humanitární pomocí do válkou postižené Ukrajiny.

V letním kině se až do noci konala přehlídka hudebních skupin, jako první vystoupil Big Band ZUŠ Turnov

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.