OPRAVDU PLATÍ, ŽE CO ČECH, TO SPORTOVEC? PODLE OBLEČENÍ ANO ANEB ZAMYŠLENÍ NAD TÍM, JAK SE OBLÉKÁME

0

Projíždíte městem a váš pohled zamíří třeba na autobusovou zastávku plnou lidí. Kolik tam uvidíte žen v kostýmku? V České republice téměř žádnou. Jako bychom neměli chuť se hezky oblékat a kombinovat doplňky. Řada žen oblékání neřeší a vezme si „něco“. Bohužel ne vždy je „něco“ lichotivé postavě a celkově sladěné.

Proč jsou na tom jiné země lépe? Podívejme se například do Itálie. Kromě větší dekorativnosti a záliby v barvách mají Italky jednu prioritu – vypadat dobře. Priority života v naší zemi jsou: mít vlastní bydlení, auto, bazén, ale vypadat dobře se nějak vytrácí.

Nad tím, kde se stala chyba, jsme jednou polemizovali přímo s prezidentem Asociace vizážistů a stylistů ČR Petrem Lukešem. Dospěli jsme k tomu, že se musíme vrátit do roku 1989. Po otevření hranic se k nám hrnulo zboží ze západu a my si mysleli, jak jsme světoví. Hrnul se k nám ale brak, který se již nenosil, stali jsme se doslova popelnicí Evropy. Začali jsme si libovat v šusťákových soupravách a eleganci jsme vyměnili za sportovní vzhled. Cizinci se nám většinou smějí, že vypadáme, jako bychom se chystali na sportovní výšlap – kalhoty, softshellová bunda, kecky. Ale většina lidí, ženy nevyjímaje, tak chodí do práce! Přitom sportovní vzhled můžete klidně sestavit z džín, trička, blazeru, balerínek. Věřte, že to bude vypadat mnohem lépe.
Dalším nešvarem jsou legíny. Pokud opravdu zrovna nejdete sportovat, nebo je nemáte jako domácí oblečení, v klasickém šatníku pro ně vážně není místo. Řada žen je pak doplní tunikou, a to je doslova módní sebevražda. Pod volnou tuniku se toho vejde mnohem víc, takže člověk vypadá ještě neforemnější. Tip: pokud se nemůžete oprostit od upnutých střihů, zvolte nějakou slim verzi kalhot s dostatkem elastanu.
Důležité je, aby náš šatník dával smysl. Byly tam artikly, které lze kombinovat na mnoho způsobů. I my v obchodech se ptáme, k čemu zákaznice daný kousek využije, a radíme, co se k čemu hodí. Největší neřestí a problémem jsou slevové akce. V návalu euforie člověk nakoupí ojedinělé kousky pod záminkou toho, že ušetřil. Ale neušetřili jsme nic (nikdo nám žádné peníze nedal), prostě jsme vydali peníze za zbytečné kousky.
Spousta žen naštěstí již objevila svůj styl a chápe, že hedvábné šaty budou vypadat dokonale oproti hrůzám, které ušily děti v Bangladéši z polyesteru. Je to naše volba. Na oblečení bychom měli řešit, z čeho je vyrobené a jak je vyrobené. Cena je až na posledním místě. Když procházím štendry s oblečením, sahám na jednotlivé materiály, textury, co mně je příjemné, potom se podívám na zpracování a teprve nakonec mě zajímá cena.
Přijďte si užít blízký kontakt s kvalitním oblečením nebo jen popovídat o módě. Vždy se na vás budeme těšit.

Stylistka a vizážistka Zdenka Štrauchová, majitelka obchodu Styl 2.0 v Turnově a libereckého obchodu Different’s

Oblíbená módní přehlídka butiku Styl 2.0 by se měla na Střelnici uskutečnit v listopadu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.