TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ODVRÁTILI VYŘAZENÍ, SÉRIE SE ROZHODNE SE V PÁTEK V TURNOVĚ

0

Ke třetímu čtvrtfinálovému utkání play-off zajížděli turnovští volejbalisté v pátek 9. února večer na nymburskou palubovku a bylo jasné, že je čeká klíčové utkání celé série. Domácí tým nastoupil k utkání ve stejné sestavě jako v Turnově, turnovským scházeli Starý, Peníška a Bukovjan, ale k týmu se naopak vzhledem k absenci dvou středových hráčů připojil blokař Syrůček.

* Volleball NYMBURK – TJ Zikuda Turnov 3:1 (21,-14,17,23). Sestava: Piskáček, Bäumelt, Syrůček, Indra, Kroužek, Čermák, libero Kunc. Střídali: Vencovský, Folprecht, Kovář, Pavouček, Šén.
Hosté vstoupili do utkání výborně a hned v úvodu si vytvořili několikabodový náskok (0:4, 7:12). Domácí se však velmi brzy probrali a začali produkovat svoji takřka bezchybnou strojovou hru z předchozích utkání a při sérii nymburského Šlechty na podání bylo rázem vyrovnáno (12:12). Domácí opět výborně podávali, a jelikož měli turnovští hráči velké problémy s útokem po vlastním příjmu, začal se jim soupeř rychle vzdalovat. Když nepomohlo ani prostřídání turnovské sestavy, první set získali s přehledem domácí.
Do druhé sady nahradil Bäumelta na smeči Pavouček a hosté byli od úvodu lepším týmem. Turnovští se zlepšili se všech herních činnostech, domácí nenašli odpověď především na jejich zlepšený servis. Druhý set byl tak jednoznačnou záležitostí hostů a bylo srovnáno.
Třetí set byl od úvodu vyrovnaný a první šli do trháku domácí (7:5), ale hosté dokázali kontrovat při podání Indry (7:9). I poté byl průběh setu vyrovnaný, ale rozhodující okamžik přišel za stavu 17:16, kdy přišel na podání domácí nahrávač Bergmann, který zatlačil dobrým servisem hosty do hluboké defenzívy. A když už hosté podání kvalitně zpracovali, skončil jejich útok na připravené obraně Nymburka. Série skončila za stavu 23:16 a o vítězi setu nebylo pochyb.
I čtvrtý set začal vyrovnaně, ale hosté s vědomím stavu setů svůj výkon vystupňovali a vytvořili si v koncovce setu dvoubodový náskok (18:20, 21:23). Po úspěšném útoku domácích však přišel opět zkrat hostů na příjmu, a když poslední servis domácích skončil přesně na koncové čáře, bylo o vítězi zápasu jasno.
Nymburští si tak v kvalitním a napínavém utkání před výborně zaplněnou halou připsali důležitou výhru a ujali se v sérii vedení 2:1.

* Volleball NYMBURK – TJ Zikuda Turnov 2:3 (20,-23,-18,17,-13). Sestava: Folprecht, Pavouček, Starý, Vencovský, Kroužek, Kovář, libero Kunc. Střídali: Bäumelt, Syrůček, Peníška, Bukovjan, Šén.
Do čtvrtého utkání čtvrtfinálové série vstupovali Turnovští s vědomím, že si již žádnou další prohru nemohou dovolit, pokud nechtějí, aby pro ně sezona předčasně skončila.
Domácí nastoupili k utkání opět ve stejné sestavě jako v předchozích zápasech, turnovským scházeli Indra s Piskáčkem a Čermák. Do sestavy se naopak vrátili Starý, Peníška a Bukovjan a také opět nastoupil blokař Syrůček.
Kdo by očekával raketový start hostů, byl by zklamán, jelikož lepší úvod měli domácí a od začátku zatlačili turnovské hráče do hluboké defenzívy. Domácí hráli opět bez zábran a turnovští stejně jako v předchozích zápasech vytvářeli zbytečné chyby, které domácí rychle potrestali. První set tak získali v pohodě domácí a s vyhlídkami hostů na prodloužení série to nevypadalo dobře.
Druhý set byl od úvodu vyrovnaný a nikomu se nepodařilo vytvořit si v jeho průběhu výraznější náskok. To se podařilo až v samotné koncovce hostům, kteří získali vedení 18:20 a 20:23. Domácí ještě dokázali vyrovnat na 23:23, ale závěr už patřil důraznějším hostům – a bylo srovnáno na 1:1.
Důležitý třetí set začali díky psychické výhodě z vydřené druhé sady lépe hosté, kteří se hned v úvodu dostali do vedení (2:5, 5:9) a svůj náskok díky precizní hře postupně navyšovali až k jednoznačnému zisku 3. sady.
I úvod 4. setu byl v režii turnovských a s ambicemi domácích to vypadalo nevalně. Hosté hráli dobře, přálo jim i štěstí, které bylo v předešlých utkáních na straně domácích a až do poloviny setu si udržovali dvoubodové vedení. Totální kolaps turnovských nastal opět na příjmu a následném útoku za stavu 12:14, kdy slabší chvilku hostů domácí využili ke zvratu skóre na 20:14, a bylo jasné, že se bude utkání opět rozhodovat v pátém setu.
V první části páté sady byli mírně lepší hosté, kteří si vytvořili náskok 0:2 a 3:6, ale ke změně stran došlo za stavu 8:7 pro domácí. Hosté dokázali otočit na 10:12, 11:14. Domácí následně snížili na 12:14 a při vlastním podání bodovým blokem dokonce na 13:14. Poslední bod však získali Turnovští a bylo rozhodnuto, že celá série se bude rozhodovat v Turnově.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Rozhodující páté utkání se odehraje na turnovské palubovce v pátek 16. února v 19.30 hodin.

Další výsledky čtvrtfinále:
MFF Praha – VSK Staré Město 3:0 (19,23,23), 3:2 (21,-22,12,-22,13), stav série 3:1
Brno B – Sokol Dobřichovice 2:3 (23,-18,22,-26,-11), stav série 0:3
České Budějovice – Beskydy 1:3 (-19,24,-17,-15), stav série 0:3

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.