DVĚ VÍKENDOVÉ POZVÁNKY, PARNÍ VLAK A ŽELEZNÝ MUŽ A ŽELEZNÁ ŽENA ČESKÉHO RÁJE

0

Historický vlak s parní lokomotivou řady 310 vyjede v sobotu 29. srpna opět do Českého ráje. Čestným strojvedoucím bude ředitel krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Benedikt. Ráno pět minut před osmou hodinou vlak vyrazí z Turnova do Semil. Odpoledne historická pára sveze cestující mezi Turnovem a Rovenskem (jízdní řád podrobně ZDE). Jízda vlakem bude pro klienty této pojišťovny spojena s mnoha výhodami,  dospělí po předložení průkazu pojištěnce pojedou za poloviční jízdné, jejich děti se vlakem svezou zdarma.

Historický vlak také poveze vagony s neobvyklým doprovodem. Loutkářský soubor Na Židli zahraje ve speciálně upraveném vagonu na zastávkách v Malé Skále a v Semilech divadelní představení (O pejskovi a kočičce), část vlakové soupravy poveze malou „nemocnici“.  V ní mohou pojištěnci VZP zdarma podstoupit orientační vyšetření. Pokud se cestující chtějí dozvědět více o svém zdraví a kondici, mohou si nechat zjistit hladinu cholesterolu v krvi, tělesný tuk, vitální kapacitu plic, tělesný tlak, sílu stisku ruky. Pojišťovna odmění cestující s průkazem VZP malým dárkem. Celkovou pohodu na cestách po Českém ráji zpestří kytary trampů.

n200908261239_vakci_49_09_ironDalší pozvánka je vyloženě adrenalinová. Ve 3. ročníku soutěže o železnou ženu a železného muže Českého ráje může bojovat kdokoli, kdo dorazí na prezentaci v sobotu mezi 13. a 14 hodinou na volejbalové hřiště vedle koupaliště v Kacanovech. Disciplíny jsou tradiční (plavání, běh, kolo), i netradiční (pití piva, pozření klobásy, zvedání sudu). Po skončení závodů od 19.00 hodin bude koncert kapely Ovčie kiahne.

 

Podrobný přehled víkendových akcí najdete ZDE. Kromě dvou zmíněných stojí jistě za pozornost loučení s létem v Klokočí a na Rotštejně a další akce.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.