ADRA SE V TURNOVĚ ZABYDLELA

0

Charitativní obchůdky humanitární organizace ADRA v Turnově zdomácněly a našly svoji stálou klientelu podporovatelů. Jak při otevření prvního obchůdku v Nádražní ulici letos v dubnu zdůraznila jejich vedoucí Milena Čančíková, peníze z obchůdku půjdou na rozvoj dobrovolnických programů u seniorů, získané finance budou věnovány na založení dobrovolnického centra, které bude koordinovat práci dobrovolníků v zařízeních pro seniory a u osamělých seniorů v jejich domácím prostředí. „Dobrovolníků máme nyní devatenáct, pomáhají v obou našich charitativních obchůdcích v Nádražní ulici a v Pasáži Kinský v centru města. Od ledna již také budou docházet do domácností osamělých seniorů, kde bychom rádi, aby především plnili funkci společníků. Třeba u těch, kteří jsou upoutaní na lůžko a ani se třeba nedostanou ven,“ přibližuje Milena Čančíková.

Ve středu 21. a ve čtvrtek 22. listopadu dobrovolnické centrum ADRA organizuje v prostorách v turnovské Nádražní ulici bazar věcí „Ze skříně do skříně“. Tato akce by se měla nyní konat pravidelně jednou za měsíc. Prioritně je určena maminkám, které zde mohou prodat nebo koupit oblečení na děti, za mírný poplatek mají k dispozici i občerstvení a hlídání dětí. Bazar se koná od 9.00 do 16.00 hodin.

Bazárek „Ze skříně do skříně“

Další aktivitou je 27. listopadu tzv. Den dobrých skutků – mezinárodní svátek dárcovství (Giving Thuesday), do kterého se zapojily Základní školy ve Skálově ulici a v ulici 28. října. Děti do školy přinesou svoji oblíbenou hračku, kterou prostřednictvím ADRY věnují do veřejné sbírky. Další akcí bude 19. a 20. prosince tzv. SWAP – zaplatíte 90 Kč a z charitativního obchůdku si budete moci odnést cokoli. A cokoli samozřejmě můžete i přinést.

„Mám velkou radost, jak rychle a s jakou odezvou jsme se v Turnově zabydleli. Charitativní obchůdky jsme dosud provozovali hlavně na Moravě, nyní v severovýchodních Čechách máme dva v Turnově, v příštím roce otevřeme obchůdek v Rumburku a v dalším roce v Liberci. Děkujeme všem, kteří nás v Turnově podporují, a zveme ke svému stánku, který budeme mít na Vánočních trzích na náměstí Českého ráje,“ dodává Milena Čančíková.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.