„ŠPERKÁRNA“ VYSTAVUJE V ČESKÉ LÍPĚ

0

Ve středu 9. března byla slavnostně otevřena první z letošních velkých výstav prací žáků turnovské „Šperkárny“, a to v ambitu nově otevřeného Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Samotná vernisáž proběhla v kapli Nejsvětější Trojice za přítomnosti radní Libereckého kraje pro školství Aleny Losové, která otevřela výstavu spolu se ředitelkou SUPŠ a VOŠ Turnov. Protože pedagogové a žáci školy jsou nadáni nejen výtvarnem, ale i hudbou, rozezněly se v kapli tóny písní učitelky-písničkářky  Evy Matyldy Jiřičkové a absolventa  kovářského oddělení Jiřího Lode.

Zmíněná výstava je velice rozsáhlá, prostory ambitu poskytují dostatečný prostor pro velké kované a odlévané plastiky, ale i vitríny s drobnými pracemi z dílen zlatníků, rytců a brusičů drahých kamenů. Tato oddělení zde vystavují soupravy šperků, drobné plastiky, medaile, mědirytiny, zbraně a hračky. Prostě je zde prezentována celá škála uměleckořemeslných předmětů z doby současné i z dřívějších let. Bylo velmi milé, že na komentované prohlídce, vedené akad. soch. Janem Mastníkem, který již 32 let vede kovářské oddělení, se ke svým dílům přihlásili i někteří autoři, absolventi školy, kteří svým vyprávěním prohlídku doplnili.

Výstava prací žáků SUPŠ a VOŠ Turnov potrvá v České Lípě do 15. května a jistě stojí za to se na ni přijít podívat. A komu by to bylo málo, můžete se kdykoli podívat přímo do turnovské školy – viz www.supsturnov.cz.

Na poslední víkend v květnu (28. a 29. května) pořádá SUPŠ a VOŠ Turnov tradiční dny otevřených dveří, kdy se mimo jiné bude odlévat bronzový zvon před očima diváků. V rámci svářečského sympozia budou vznikat ze šrotu originální figurální plastiky, doslova každý kout školy nabídne něco zajímavého. Spojení se Staročeskými trhy dává těmto dnům nádech úžasně stráveného víkendu.

Ing. Jana Rulcová
ředitelka SUPŠ a VOŠ Turnov, jana.rulcova@sups.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.