15. ROČNÍK TANCE POD JEŠTĚDEM POD VEDENÍM TAPŠ ILMA Z TURNOVA

0

V neděli 10. března se uskutečnilo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou Regionální kolo tanečních skupin Libereckého kraje, které zahájilo taneční maraton nesoucí v letošním roce název B2BALANCE TOUR 2013 – MISTROVSTVÍ ČR TANEČNÍCH SKUPIN CDO. Jako  organizátor soutěže byla vybrána TaPŠ ILMA Ilony Šulcové z Turnova. Liberecký  kraj patří pokrytím tanečními školami k menším v České republice a z toho plyne i celková menší účast tanečníků než v jiných regionech republiky. V letošním roce se představilo ve 26 disciplínách Street, Hip Hop, Disco, Latino show, Special Couple Dance všech věkových kategorií celkem 457 tanečníků z  pěti tanečních škol z Liberce, Jablonce nad Nisou a Turnova.

TaPŠ ILMA se představila s devíti formacemi všech věkových kategorii a získala na soutěži devět zlatých medailí. Soutěž se více přibližovala taneční přehlídce, neboť kromě jedné disciplíny se vždy představila jen jedna taneční skupina. Regionální kola však mají za cíl představit se v daném roce poprvé odborné porotě, která v závěrečném rozborovém semináři každou choreografii samostatně zhodnotí a doporučí co zlepšit, změnit či přidat.

Generálním partnerem akce se v letošním roce stala firma B2BALANCE, společnost s výhradním zastoupením pro prodej a distribuci balančních  náramků  v Evropě. V rámci soutěže se rozdávaly ceny od generálního i ostatních partnerů soutěže. Pořadem provázela Ilona Šulcová spolu s Martinem Rejmanem, dlouholetým tanečníkem TaPŠ ILMA a mistrem světa ve speciálních párových tancích.

Ačkoli  naše soutěž patřila k menším, rozjela na skvělé úrovní letošní šňůru soutěží CDO vedoucí až k mistrovstvím republiky.

Šárka Salabová, TaPŠ ILMA, taps.ilma@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.