POMOZTE HRAD ROTŠTEJN OTEVŘÍT NESLYŠÍCÍM

0

Projekt „Tichý hrad Rotštejn“, na kterém spolupracují zapsaný spolek Ochrana Klokočských skal a Tichý svět, o. p. s.,  získal podporu v programu ČSOB POMÁHÁ REGIONŮM. Cílem je přeložit dějiny hradu Rotštejn do českého znakového jazyka. Ač se to nezdá, mluvený český jazyk je pro neslyšící jazykem cizím. Na tabule umístěné v areálu kulturní památky budou přidány QR kódy a neslyšící za pomoci chytrých telefonů budou moci získat informace o dějinách a stavebním vývoji památky. Hrad Rotštejn se tak zařadí mezi objekty, které se přizpůsobují specifickým potřebám zdravotně znevýhodněným při poznávání kulturního dědictví.

Jak vysoká podpora projektu bude, záleží na vás. Sbírka finančních prostředků od veřejnosti probíhá od 6. prosince do 6. ledna 2017 prostřednictvím řádně registrované veřejné sbírky Fóra dárců (FD) na jednotná čísla sbírkového účtu, a to plně v souladu s platnými legislativními předpisy.

Číslo sbírkového účtu, na kterém se peníze vybírají, je 101 7777 101/0300, a důležitý je také variabilní symbol 20165404.

Pro výběr peněz je také k dispozici nástroj na webových stránkách www.csobpomaharegionum.cz, kde dárci mohou přispět díky jednoduchému mechanismu „klikni a daruj“.

Děkujeme za podporu!
Hana Talli Hlubučková, kastelánka hradu Rotštejn, hrad.rotstejn@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.