SÉRIE KONCERTŮ PŘIPOMNĚLA VELKOU OSOBNOST ČESKÉ POPULÁRNÍ HUDBY

0

Právě dnes uplynulo 10 let od úmrtí legendárního zpěváka Waldemara Matušky (2. července 1932, Košice – 30. května 2009, Saint Petersburg, Florida, USA). K připomínce této výjimečné osobnosti české populární hudby velkou měrou přispěla i kapela z Kacanov. „Nejsme Waldemarův revival, děláme jeho věci po svém,“ zahajuje občas koncerty Waldových Matušek jejich frontman Jan Bílý. „A přistupujeme k němu a jeho písním s velkou pokorou,“ nezapomene dodat.

Výročí odchodu Waldemara Matušky bylo mj. impulsem k uspořádání série vzpomínkových koncertů, které se odehrály v režii kacanovské kapely na jaře v Turnově, Liberci, Jičíně a v Praze.

„K naší tradiční sestavě se přidal skvělý smyčcový kvartet a také jsme rozšířili dechovou sekci. Zároveň je nám velkou ctí, že se k nám připojilo i několik hostů, kteří Waldemara znali a měli ho rádi. Byl to například herec a bavič Milan Pitkin, náš kamarád, herec Jiří Štrébl nebo Franta Hacker – kapelník skupiny KTO, která Waldemara doprovázela bezmála 35 let,“ přibližuje Jan Bílý.

Vyvrcholením koncertní šňůry byl bezpochyby pražský koncert, kde s nimi vystoupila skupina KTO a k velké radosti všech zúčastněných i manželka Waldemara, zpěvačka Olga Matušková.
„V průběhu večera se všichni účinkující na pódiu spontánně propojili a celý koncert byl důkazem, že Walda i jeho písně opravdu žijí! A snad mohu prozradit, že jsme se s Olinkou Matuškovou dohodli i na další spolupráci,“ doplňuje Bílý. Jak dodává, všechny koncerty měly úžasnou atmosféru a byly nad očekávání spontánně srdečně přijaty, za což patří obrovské poděkování všem divákům!

Kam za Waldovými Matuškami?
1. 6. Rovensko pod Troskami, od 13:00
1. 6. Všeň, Oslavy 700 let obce, od 16:00
8. 6. Železný Brod, jarmark
8. 6. Kurovodice, Festival bez plotů
14. 6. Slaný, Slanský tuplák
22. 6. Slavnosti piva Rohozec, od 13:00
22. 6. Praha, Václavské náměstí, MDA Ride, od 17:00
22. 6. Kopidlnské slavnosti, od 21:00
4. 7. Matuška na hrad! Zámek Karlova koruna, Chlumec nad Cidlinou
5. 7. Matuška na hrad!, Hrad Kost
3. 8. Pohoř Open air festiválek
9. 8. Liberec, Den svijanského piva, od 15:00
10. 8. Žďár nad Sázavou, Horácký džbánek, festival
17. 8. Příchovice, Rozhledna Štěpánka, jarmark
17. 8. Bukovina u Dolánek, posezení
17. 8. Svijany, Svijanské pivobraní
24. 8. Sobotecký jarmark, od 18:00
24. 8. Pecka, Bartolomějská pouť, od 21:00
31. 8. Liberec, Pivní festival

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.