TURISTICKÁ SEZONA V ČESKÉM RÁJI A NA TURNOVSKU ZAHÁJENA

0

Tradicí poslední dubnové soboty se již stala akce „Český ráj dětem“, kterou se zahajuje turistická sezona v Českém ráji a na Turnovsku. Letos se konala již po šestnácté. Akce vychází z celoroční hry pro malé i velké cestovatele „Za pověstmi Českého ráje“. Při této akci se účastníci putování s jednotlivými postavičkami z pověstí opravdu setkají a plní u nich úkoly vycházející z českorajských pověstí. Děti odpovídají i na další otázky – těch bylo letos na trase rozmístěno 60 pro děti ve dvou věkových kategoriích.

I přes nepříznivou předpověď počasí a ranní mrholení se na trasu v sobotu 27. dubna vydalo na 1 100 dětí s rodinnými příslušníky. Trasa byla dlouhá 5,5 km a vedla od železniční zastávky Turnov-město, kde si dětští účastníci vyzvedli herní průkaz, na hrad Valdštejn, a odtud do Sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada. Zde byl připraven bohatý kulturně – sportovní program. A neboť se počasí vylepšilo, bylo odpoledne v Maškovce plno. Z areálu probíhal i přímý přenos Českého rozhlasu Liberec.

Snímek ze startu putování

Účastníci celodenního programu, vystupující, organizátoři i pořadatelé jsou s průběhem akce spokojeni. Chváleno bylo i divadelní představení žáků ZŠ Žižkova, které se odehrávalo na Valdštejně. V rámci programu byla na druhém nádvoří hradu odhalena pamětní deska spisovatele Eduarda Petišky (ZDE). Těší nás, že se lidé této akce účastní opakovaně a chválí celkovou organizaci. Spokojenost vyjadřují i s její koncepcí, neboť díky obměnám trasy se podívají na různá místa na Turnovsku. Můžeme říci, že se každoročního zahájení turistické sezony v Českém ráji účastní lidé z celé republiky.

Z divadelního představení žáků ZŠ Žižkova

Akce je organizačně velmi náročná, začíná se připravovat již na podzim a nemohla by se pořádat bez nadšených a pracovitých lidí, které mám kolem sebe. Chtěla bych zde poděkovat všem svým kolegům v rámci naší organizace, dalším spolupracovníkům, brigádníkům, dobrovolníkům, dramatickému kroužku ZŠ Žižkova, Střední zdravotnické škole Turnov, všem partnerům akce a vystupujícím v rámci programu, mediálním partnerům, vedení města a městské policii. Poděkovat bych chtěla všem, kteří věnovali hodnotné ceny pro účastníky dopoledního putování. Losování proběhlo po předání vlády nad pohádkovou krajinou Českého ráje králi Granátovi s královnou. Odměnou je pro mě nejen spokojenost účastníků putování, ale i pořadatelů, postaviček na trase a účinkujících, z nichž někteří již na závěr akce vyjádřili přání, že by se chtěli účastnit i v dalším roce. Akce je výsledkem dlouhodobé spolupráce a vzájemné komunikace s dalšími organizacemi a se soukromými subjekty. Záštitu nad akcí převzal a finančně ji podpořil Liberecký kraj.
Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace města

Partneři akce: Městská sportovní Turnov, Sdružení Bohém, BAART, ARA Tábory, BusLine, Střední zdravotnická škola Turnov, Rytíři turnovského meče, ZŠ Turnov, Žižkova 518, Celní správa ČR, EKO-KOM, IQLANDIA, zámek Svijany, LoděKoza, Hrad a zámek Staré Hrady, Koloběžky Český ráj, Selský dvůr Vyskeř, Hotel Pošta. V rámci programu vystoupily Mažoretky Perličky a Turnováček ZUŠ Turnov.

Turnováček v Maškovce

Příchod krále s královnou

Předání „vlády“ dětem…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.