SÉRIE KONCERTŮ NA PŘIPOMÍNKU WALDEMARA MATUŠKY BYLA ZAHÁJENA V TURNOVSKÉM DIVADLE

0

Ve středu 17. dubna proběhla v turnovském městském divadle premiéra vzpomínkové akce na zpěváka a výtečného muzikanta Waldemara Matušku, od jehož úmrtí letos uplyne 10 let. „Vzpomenout tuto velkou osobnost české hudby mě napadlo vloni na podzim, poměrně dlouho jsme akci připravovali, až nápad vykrystalizoval do série čtyř koncertů,“ přibližuje Jan Bílý, který s kapelou Waldovy Matušky v našem regionu v posledních letech nestárnoucí Waldovy písně opět vrátil na koncertní pódia a mezi lidi. O tom nejlépe svědčí návštěvnost jejich vystoupení.

WM s hercem Jiřím Štréblem…

…a Milanem Pitkinem

Hosty turnovského koncertu byli komik a zpěvák Milan Pitkin a herec Jiří Štrébl, kapela Waldovy Matušky se rozrostla o smyčcový kvartet. Další koncerty se uskuteční 24. dubna v Liberci v Lidových sadech a 25. dubna v KD v Jičíně, kde hosty doplní část Matuškovy kapely K.T.O. Série koncertů vyvrcholí 23. května v pražském KD Barikádníků, kterého se zúčastní i Olga Blechová- Matušková a kapela K.T.O zde bude mít samostatný blok. Žádné jiné akce se na připomínku výročí úmrtí jednoho z našich nejvýraznějších zpěváků nechystají, tak není divu, že zejména o koncert v Praze je velký zájem.

Skupina Waldovy Matušky vznikla v Kacanovech původně jako „dar“ několika muzikantů pro své přátele na oslavu jejich svatebního dne. Na začátku nešlo ani o spojení profesionálních muzikantů, ani o založení klasické revival skupiny. „Sami sebe s nadsázkou rádi definujeme jako přátele přátel písní Waldemara Matušky. Hraní je pro nás především radost a k Waldovým písním přistupujeme s láskou a pokorou,“ doplňuje Jan Bílý.

Ten již připravuje nový projekt, a sice šňůru koncertů na hradech a zámcích s pracovním názvem „Matuška na hrad“. První koncert se uskuteční letos 5. července na hradě Kost. Více na www.waldovy-matusky.cz.

Honza Bílý

Dechová sekce WM

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.