TURNOVŠTÍ BASKETBALISTÉ MĚLI NABITÝ ZAČÁTEK PRÁZDNIN: HOSTILI REPREZENTACI A POŘÁDALI TRADIČNÍ KEMP PRO MLÁDEŽ

0

V týdnu od 6. července byla hala TJ Turnov ve Skálově ulici svědkem mimořádné události. Na týdenní soustředění zde pod vedením Michala Ježdíka zakotvila ČESKÁ BASKETBALOVÁ REPREZENTACE. Realizační tým zde uspořádal první soustředění před kvalifikací (lépe řečeno baráží) před srpnovými zápasy o udržení v elitní skupině mistrovství Evropy. A tak mohla turnovská veřejnost vidět při tréninku Tomáše Hampla, Ondřeje Kohouta, Jana Veselého, Petra Bohačíka, Petra Bendu, Ladislava Sokolovského, Lukáše Kotase, Davida Marka, Pavla Slezáka, Pavla Pumprlu a Tomáše Satoranského.

n200907181119_sport_70_09_basketV Turnově byli spokojeni a je to jistě i reakce na dubnové úspěšné mistrovství republiky žáků, které naše hala hostila. Během týdne se v hale vystřídala basketbalová elita, a tak třeba ve čtvrtek 9. července zde bylo možno potkat Jiřího Zítku ml. či Jakuba Bažanta, který tu točil šoty pro Branky, body, vteřiny a spot pro srpnovou kvalifikaci. Mírný zmatek způsobil deník MFDnes, který zásadně o takovýchto akcích téměř neinformuje, když uvedl, že reprezentace trénuje na Sychrově (ve skutečnosti zde však pouze bydlela a měla tiskovou konferenci).

Na tuto mimořádnou událost navázal ve třetím červencovém týdnu jubilejní 10. ročník basketbalového kempu, který tradičně pořádá turnovský basketbalový oddíl. V letošním roce u nás trénovalo asi čtyřicet dětí (hlavně turnovských) ve třech kategoriích: mini, kadeti a mladí muži pod vedením Kamila Brabence, Tomáše Pětivlase a Honzy Choutky. Kemp měl i přes letošní menší počet hráčů úspěch a hráči a hráčky trénovali s velkým nasazením. Zejména bych chtěl pochválit kategorii mladých mužů, na kterou byl Tomášem Pětivlasem aplikován prvoligový přípravný model, který používá v letní přípravě s prvoligovým Protonem Zlín.

200907181120_sport_71_09_basket

Obě akce byly v letošním roce organizačně velmi náročné i z důvodu probíhající akce: „rozkopeme na léto celý Turnov“, proto bych chtěl hráčům, trenérům a dalším lidem v zázemí oddílu a haly TJ poděkovat a doufám, že kemp a podobné aktivity uspořádáme i v dalším roce.  

 

Tomáš Mareš

www.basket-turnov.wbs.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.