PROJEKT „ROMUŠ A JULČA ANEB PŘÍBĚH ČESKO-POLSKÉ LÁSKY“ SE BLÍŽÍ DO FINÁLE

0

„Romuš a Julča aneb příběh česko-polské lásky“ je název polsko-českého projektu, jehož hlavním tématem jsou divadelní dílny pro mládež. Ve dnech od 28. července do 3. srpna se na Paldě v Rovensku pod Troskami uskuteční česko-polské divadelní soustředění. Mladí divadelníci se již po páté setkají, aby společně pod vedením polských instruktorů z divadla Zdrojowy Teatr Animacji (Jelení Hora/Cieplice) nacvičovali divadelní hru „Romuš a Julča aneb příběh česko-polské lásky“.

V netradičně pojaté inscenaci se objeví různé podoby shakespearovské lásky. Divák tak bude mít možnost vidět lásku z několika úhlů pohledu, ať již vážnou z Romea a Julie či Othella, tak i bláznivou ze Zkrocení zlé ženy, Snu noci svatojánské ad. Vše pěkně propojené a doplněné o renesanční tance, písně, ale také šerm ad. Letos uplynulo 450 let od narození nejznámějšího dramatika všech dob Williama Shakespeara a autoři inscenace mu tímto chtějí vzdát hold.

Představení se uskuteční v sobotu 2. srpna od 15.00 hodin na hradě Valdštejně a v neděli 3. srpna od 17.00 hodin na zámku Hrubý Rohozec. Srdečně zveme!

Projekt „Romuš a Julča aneb příběh česko-polské lásky“ realizuje Zdrojowy Teatr Animacji (divadlo z Jelení Hory). Za českou stranu je partnerem město Turnov a realizátorem příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch.
Mgr. Veronika Mireková, Turnovské památky a cestovní ruch, v.mirekova@info.turnov.cz

201407212000_vakci_137_014_logo

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.