DOBRÝ PŘÍKLAD ZE SEMIL, HODNÝ NÁSLEDOVÁNÍ

0

Semilská radnice organizuje pro své občany zdarma dopravu do plaveckých center v Jablonci nad Nisou a Jičíně. Jedná se o hojně využívanou nabídku, která přijde vhod každému, kdo si nechce relaxaci a plavecké sportovní vyžití zatěžovat starostmi s poměrně složitou dopravou a parkováním na místě. Přepravu zajišťuje firma ČSAD Semily. Podle Lenky Mrázové ze semilského infocentra si tuto službu místní občané poprvé vyzkoušeli letos na jaře.

„Autobusy jezdily od února do konce května. V průměru jezdilo zhruba 27 lidí. Nabídku jsme zopakovali v listopadu, kdy už jezdilo v průměru 39 zájemců. Proto bylo rozhodnuto, že pro semilské občany budou autobusy do krytých bazénů v okolí jezdit i v příštím roce od února do konce dubna,“ shrnula Mrázová.

Autobus je ze Semil vypravován vždy v sobotu ve 13.00 hodin z Riegrova náměstí. Doprava je pro občany zdarma, každý si platí pouze vstup do plaveckých center a s tím související náklady. „Lidem navíc dopředu rezervujeme vstup do bazénů, aby se nestalo, že se pro plnou kapacitu dovnitř nedostanou. Dopravu na místo hradí město, které na tuto službu vyhradilo ze svého rozpočtu částku ve výši 30 tisíc korun,“ uzavřela Lenka Mrázová.

 

Semily, stejně jako nyní Turnov, nemají žádnou možnost plavání v krytém bazénu. Obě města bohužel bojují i s nabídkou koupání v létě. Možnost nabídnout lidem alespoň dopravu do krytého bazénu v sousedních městech je dobrý nápad, hodný následování. Co myslíte?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.