LÉTO VYVRCHOLÍ V PLOUKONICÍCH: PŘIJEDOU ROBERT KŘESŤAN, DRUHÁ TRÁVA A BLUEGRASSOVÁ LEGENDA PETER ROWAN

0

V pátek 16. září se českorajské Ploukonice, malá vesnička nadohled od Všeně, rozrostou na několikanásobek počtu svých obyvatel. Do zdejšího Country saloonu V jeteli zavítají Robert Křesťan s Druhou trávou a z Ameriky přijede legendární bluegrassový hudebník a skladatel Peter Rowan. Ten do Ploukonic přijede speciálně na křest nového alba Druhé trávy s názvem „Marcipán z Toleda“, které vzniklo letos na jaře v americkém Nashvillu. „Ohromně se všichni těšíme, větší akce tu za jedenáct let naší činnosti nebyla, je to pro nás velká pocta a samozřejmě závazek, aby vše pořadatelsky klaplo,“ říká majitel ploukonického saloonu Radim Janeček.

Ten je sám velmi zkušeným hudebníkem, který vystřídal několik country a bluegrassových kapel na Liberecku a Jablonecku, které je velkým českým podhoubím této muziky. Muzika může ostatně i za vznik ploukonického saloonu. „Rád jsem po celý život jezdil do Českého ráje a původně jsem si v Ploukonicích chtěl postavit rodinný domek. Postavil jsem provizorní chatku, začali se sjíždět přátelé, s kapelou jsme tu měli zkoušky, až mě přemluvil kamarád Tomáš Drahokoupil, baskytarista Modrotisku, abych tady postavil pořádný přístřešek, že by bylo kde hrát, i když padne rosa. A tak vznikl Country saloon V jeteli. Na rodinný domek dosud nedošlo,“ přibližuje vznik vyhlášeného muzikantského místa Radim Janeček.

Za jedenáct let se na zdejší scéně vystřídala pěkná řádka kapel. Samozřejmě celá liberecko-jablonecká country scéna v čele s kapelou Volupsije a přes Modrotisk třeba po Berušky, které tu měly jeden z prvních svých koncertů. „Vůbec první akcí byl koncert Nových farmářů z Jablonce nad Nisou v červnu roku 2000, který byl součástí akustického měření, jestli moc nerušíme okolí. Výsledek byl, že nerušíme a já doufám, že naopak přinášíme do tohoto koutu Českého ráje pohodu,“ hodnotí Janeček. Od jara do podzimu můžete o víkendech ve zdejším saloonu slyšet spoustu dobré muziky. Pravidelně sem zajíždějí špičky české folkové, country a bluegrassové scény, slyšet tu můžete třeba kapely Cop, BG Bazar, Nová sekce, hráli zde slovenští Blueland i skupiny z Anglie (Highly Strung, Home Territory).


„Divácké zázemí je poměrně široké, na koncerty přijíždí pravidelně dvě až čtyři stovky diváků z okolních měst, sám jsem zvědav, kolik návštěvníků se přijede podívat na Roberta Křesťana a spol. Snažili jsme se v mezích možností o příznivé vstupné, když si vstupenku zájemci koupí v předprodeji, je o stovku levnější než na místě,“ dodává Radim Janeček.

 

POZVÁNKA:
Pátek 16. září, Country saloon V jeteli Ploukonice: Robert Křesťan, Druhá tráva a Peter Rowan. Začátek ve 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 250 Kč (www.vjeteli.cz ), na místě 350 Kč. V případě opravdu velmi, velmi špatného počasí akce proběhne v turnovské Střelnici, na místě ale budou k dispozici velkoprostorové stany pro 300 lidí, takže s přesunem jinam pořadatel moc nepočítá… (Bude-li přece jen ošklivo, padne definitivní rozhodnutí o místě konání koncertu v pátek 16. září ve 12.00 hodin; dozvíte se to na internetových stránkách saloonu i na TvA).

Související články (celkem 2)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.