NEJVYŠŠÍ OCENĚNÍ MĚSTA: EVA KORDOVÁ, TURNOV POMÁHÁ, SLAVOMÍR ŘÍMAN, HANA HAJNOVÁ, SVITLANA DORCHYNETS A KLUB LYŽAŘŮ TURNOV

0

U příležitosti státního svátku 28. října město Turnov tradičně předává prestižní ocenění. Je to především Cena obce a medaile starosty. A také čestné občanství. To ale není udělováno každoročně. Letošek byl výjimkou. Čestným občanem města se stala Eva Kordová. Neúnavná propagátorka knih a čtení, známá také jako moderátorka významných akcí, jako jsou Staročeské či Vánoční trhy. Už od dob starosty Václava Šolce působí v komunální politice, naplno od přelomu tisíciletí. I letos preferenčními hlasy ve volbách významně pomohla svému Nezávislému bloku.

„Tohle město mám celý život v srdci, v Turnově jsem prožila svůj soukromý i profesní život a doufám, že ještě budu v jednom funkčním období moci město posouvat dopředu,“ uvedla Eva Kordová při přebírání symbolického klíče od města. „V roce 2002 jsem do komunální politiky naplno vstoupila, v roce 2012 jsem obdržela cenu Knihovník Libereckého kraje a v roce 2022 čestné občanství mého rodného města. Za svoji profesní dráhu jsem poznala řadu významných osobností, které mě formovaly, nemohu všechny jmenovat, bylo jich hodně. Někteří už se na nás dívají zeshora. Děkuji jim všem za pomoc i za to, že pro mě byli vzorem. Největší odměnou pro mě je, když potkám lidi ráno na chodníku či večer, když jdu domů z některé z akcí, a mladí či starší mně neznámí lidé se na mě usmějí a pozdraví. Tak snad má práce a způsob života dokázaly lidi posunout k tomu dobrému, říkám si.“

Cena obce byla udělena spolku Turnov pomáhá za aktivní, široce pojatý občanský přístup k řešení uprchlické krize vyvolané agresí Ruska na Ukrajině. Cenu převzali Svitlana Dorchynets, Martina Pokorná a Daniel Havlík.
Na Ukrajinu bylo prostřednictvím spolku vypraveno několik plně naložených dodávek s humanitární pomocí, spolek zajišťuje ubytování a ošacení běžencům, během léta uspořádal jazykové kurzy pro dospělé a ukrajinské děti, které v září nastoupily do zdejších škol. Jak při převzetí ocenění zaznělo, nic z toho by nebylo, nebýt pomoci mnoha anonymních lidí z Turnova a okolí, kteří nosili jídlo, hygienické potřeba, ošacení, či věnovali peníze. Válka ještě neskončila, je třeba i nadále pomáhat!

 

 

Medaile starosty byla udělena Slavomíru Římanovi in memoriam – patriotu Českého ráje a mj. organizátorovi turnovské Volbiéry, za aktivní přístup k rozvoji občanské společnosti a demokracie v oblasti Českého ráje.

 

 

Medaile starosty náleží také Haně Hajnové, zakladatelce Centra pro rodinu Náruč a waldorfského školství v Turnově. Medaili převzala za vynikající pedagogickou činnost na poli předškolního vzdělávání.

 

 

Svitlana Dorchynets byla oceněna medailí starosty na vynikající osobní přínos k řešení tíživé situace ukrajinských uprchlíků a za boj proti dezinformacím.

 

 

Medaili starosty pro Klub lyžařů Turnov převzal jeho předseda Martin Škaloud. Sportovní klub byl oceněn za vynikající výchovu dětí a mládeže v lyžařském sportu a u také příležitosti výročí 50 let Veřejné lyžařské školy.

(TvA s využitím TZ města Turnov)

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.