PRO MATĚJE PEKAŘE NENÍ ŽÁDNÁ BRÁNA MALÁ

0

„Holywoodský“ příběh turnovského rodáka Matěje Pekaře (20) v TvA už nějaký ten pátek sledujeme a s jeho úspěchy se dělíme nejenom s hokejovou veřejností. Za velkou louží se již delší dobu nehraje, a tak talentovaný mladík rozdává hokejovou radost doma. K letošním Vánocům si nadělil další, vyšší stupeň posunu své pestré sportovní kariéry.

Útočník s levým držením hole se po svých hokejových začátcích v jablonecké „vlčí smečce“ a posléze i u libereckých Bílých Tygrů vydal objevovat Ameriku už před lety. Tam v dresu Muskegonu zazářil v USHL a jako první český hráč v historii byl vyhlášen nejlepším nováčkem sezony s bilancí 14 gólů a 40 přihrávek! Není tedy divu, že se objevil též v reprezentačních výběrech různých ročníků, v nichž patřil k oporám.
„Jsme rádi, že jsme našeho odchovance Matěje Pekaře ještě z dob BHK Turnov mohli docela nedávno přivítat na našem novém zimním stadionu oblečeného v reprezentačních barvách a těší nás, že se mu daří. Přes svoji strmě stoupající kariéru nikdy nezapomíná na své rodné město a skvěle jej všude prezentuje,“ říká spokojeně za HC Turnov 1931 jeho prezident Vladimír Jágr.

Ten spolu s ostatními potěšeně kvitoval také fakt, že Matěj byl v roce 2018 ve čtvrtém kole draftován na 94. pozici klubem Buffalo Sabres a podepsal s ním tříletou nováčkovskou smlouvu. A protože covid-19 drtí také věhlasnou zámořskou NHL, hráč „šavlí“ řádí v tuzemských soutěžích. Benátky n. Jiz. jsou v Chance lize zatím třetí a Matěj Pekař se na tom výrazně podílí. Spolu se spoluhráči Dlouhým a Špačkem jsou triem nejčastějších střelců na soupeřovu klec. Ze sedmadvaceti střel vytěžil dvě branky a připsal si sedm asistencí, má tedy na svém kontě celkem devět kanadských bodů.

Na začátku prosince se začala psát další kapitola jeho zajímavé „hockeystory“. Byť z jeho dresu na svět nekoukal legendární tygr, rval se za Liberec jako on. Bohužel premiéra v Tipsport extralize týmu nevyšla a Bílí Tygři nakonec na svém ledě podlehli HC Škoda Plzeň 3:6. Nicméně Matěj Pekař v čase 15:56 spolu s Filippim připravil branku Tomáše Rachůnka, která znamenala dílčí vítězství v první třetině. První kanadský bod je pro extraligového novice skvělý! Při známé vůli už i v dospělém hokeji se prosazujícího Turnovana určitě nezůstane u bodu jediného.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.