ČESKÝ RÁJ LÁKÁ ZAHRANIČNÍ NÁVŠTĚVNÍKY

0

Ačkoliv čísla ze statistik návštěvnosti turistického regionu Český ráj z minulých let vypovídají o tom, že zahraniční turisté tvoří pouhá 4 % z celkové návštěvnosti regionu, zájem o Český ráj v zahraničí roste. Svědčí o tom postřehy zástupců regionu ze zahraničních veletrhů i pracovníků zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu CzechTourism, s nimiž Sdružení Český ráj spolupracuje na přípravě poznávacích cest pro touroperátory i novináře.

V rámci této spolupráce náš region v dubnu navštívila skupinka korejských bloggerů, kteří se s průvodkyní vydali například na východ slunce na Kozákov, nahlédli do Klokočských skal, sychrovských zahrad a do Hruboskalského skalního města. V rámci týdenní pobytu v České republice tu strávil dva dny nizozemský novinář z významného cestovatelského portálu www.droomplekken.nl. Během svého pobytu navštívil Prachovské skály, hrad Kost a Hruboskalsko.

„V květnu jsme společně s Libereckým krajem a Středočeskou centrálou cestovního ruchu v rámci akce Travel Trade Day představili zahraničním touroperátorům zámek Mnichovo Hradiště, Drábské světničky a také cyklostezku Greenway Jizera, kterou účastníci projížděli z Turnova na Malou Skálu na koloběžkách,“ informuje Jitka Kořínková ze Sdružení Český ráj.

Sdružení Český ráj také spolupracovalo se zastoupením ČCCR CzechTourism ve Velké Británii na soutěži vyhlášené britským časopisem Family Traveller. Výherci soutěže si užili třídenní pobyt v Českém ráji, během kterého navštívili mimo jiné Hruboskalsko, Prachovské skály nebo hrad Kost. Největším zážitkem pro rodinu z britského Eastbornu se dvěma dětmi ovšem bylo splutí Jizery z Malé Skály do Turnova.

Další akce tohoto typu jsou nadále plánovány. Sdružení Český ráj se bude mimo jiné ve spolupráci s Libereckým krajem podílet na realizaci programu pro TBEX neboli The Travel Blog Exchange. Jedná se o největší světové shromáždění bloggerů, vloggerů a profesionálů aktivních na sociálních sítích. Mezinárodní konference, které se zúčastní více než 600 delegátů z celého světa, proběhne od 26. do 28. července 2018 v Ostravě. Kromě samotné konferenční části bude před a po konferenci probíhat doprovodný program po celé České republice včetně Českého ráje. Jeho smyslem je ukázat delegátům, co vše je možné u nás vidět a zažít, a přilákat tak jejich sledovatele k návštěvě naší destinace.

„Velké poděkování patří našim partnerům, kteří se aktivně spolupodíleli na organizaci jednotlivých tripů. Jejich vstřícného postoje a ochoty si velmi vážíme!“ dodává Jitka Kořínková.

(Zdroj: TZ Sdružení Český ráj)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.