ZÁCHRANÁŘI VLONI VYJELI VÍC NEŽ K 50 TISÍCŮM PŘÍPADŮ

0

Liberecký kraj – V roce 2010 bylo posádkami Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK) realizováno 53 843 výjezdů, během kterých bylo ošetřeno 52 225 pacientů. Ve srovnání s rokem 2009 představuje počet zásahů snížení o 3470 pacientů, tj. o 6,2 %. Zhruba 62 % celkového počtu výjezdů tvoří zásahy posádek rychlé zdravotnické pomoci (RZP), přítomnost lékaře, která je nutná pouze v závažnějších případech, se pohybuje kolem 35 % výjezdů. V těchto případech se u pacienta setkává posádka RZP s posádkou rychlé lékařské pomoci (RV) osobní vůz s nápisem Doctor.  Vrtulník LZZS LK vzlétl v roce 2010 celkem ve 12 %.

Nejzatíženějším měsícem roku 2010 byl prosinec, kdy záchranáři vyjížděli celkem 5655 krát. Přes 5 tisíc výjezdů evidují záchranáři také v měsících červen, červenec, srpen. Nejméně výjezdů bylo naopak v loňském únoru, kdy ZZS LK eviduje 4670 výjezdů.

Průměrný čas dojezdu posádek k pacientům se dlouhodobě pohybuje pod hranicí osmi minut. K překročení patnáctiminutového limitu daného vyhláškou dochází pouze v 1-2 % případů, a to vlivem výjimečných dopravních situací.

 

Lenka Markovičová

tisková mluvčí ZZS LK

markovicova@zzslk.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.