MIKULOVA PEKÁRNA JE MEZI PĚTI NEJLEPŠÍMI FIRMAMI U NÁS

0

Velkého úspěchu dosáhla turnovská Pekárna a cukrárna Mikula. V celostátní soutěži Vodafone Firma roku 2015 se dostala do absolutní špičky mezi pět nejúspěšnějších společností. Pekárnu na slavnostním galavečeru v Praze na Žofíně 9. prosince zastupoval její majitel Jiří Mikula. Jak na něho ocenění zapůsobilo? A co chystá do nového roku? Zeptali jsme se ho krátce po vyhlášení.

* Pane Mikulo, vaše pekárna se dostala do výběru pěti nejlepších firem roku. Co to pro vás znamená?
Je to samozřejmě obrovský úspěch. Už když vyvolali mé jméno při výběru do superfinále, kam se dostalo pět nejlepších, byl jsem v euforii a dojatý. Člověku se najednou honí hlavou spousta věcí. Na ocenění jsem hrdý. Jedná se o skvělé ohodnocení naší poctivé práce a jen potvrzuje směr, kterým jsme se před více než jednadvaceti lety vydali. A hodně nás to, doufám, nakopne do budoucna – být lepší a lepší.

* Tušil jste, že byste se mohl dostat tak vysoko?
Netušil. Organizátoři celou dobu nic nenaznačovali, takže to bylo velké překvapení až do konce. Ale musím říct, že alespoň ve skrytu duše jsem doufal a věřil. A když paní Augustová vyslovila název mé společnosti, byla to najednou skutečnost. Za to, že jsem se dostal takto vysoko, vděčím své rodině, pracovnímu týmu a našim zákazníkům. Všem patří můj velký dík.

201512160828_zap_345_2015_mikula

* Zmínil jste budoucnost, být v ní lepší. Rok 2015 končí, s čím jdete do toho příštího? Turnov díky vám získá pražírnu kávy…
Pražírna je takový můj malý sen. Nebo vlastně velký. Aktuálně je kolem jejího otevření hodně zařizování, ale tak to asi musí být. Nicméně k pekařině a cukrařině mi kvalitní a dobrá káva zkrátka pasuje, to za prvé, a zadruhé, osobně ji velmi rád piju. Někdy možná až moc (smích).

* Čím je vlastně taková pražírna zvláštní?
Jako největší přednost vidím, že si v naší pražírně budete moci z kvalitní kávy z celého světa namíchat směs podle vlastní chuti, kterou vám čerstvě upražíme. Navíc si ji, zjednodušeně řečeno, budeme pamatovat a příště si můžete odnést domů přesně tu samou. Svou kávu si navíc opatříte vlastní originální etiketou, tím pádem to může být i hezký dárek. 

* Půjde tedy o pražírnu, nebo bude součástí i kavárna?
Bé je správně. Chceme propojit dva kávové světy. Prvním je příjemná kavárna, ve které si posedíte, zkušený barista vám pomůže s výběrem kávy a k tomu si dáte třeba nějaký ze zákusků z naší cukrárny. A druhým světem je právě zmíněná pražírna, ze které si odnesete čerstvě upraženou kávu přesně podle vaší chuti. Jde o moderní trend, který je už jinde úplně normální, proč bychom tedy něco podobného nemohli mít v Turnově?

* Kdy se pražírna s kavárnou bude otevírat?
Otevření je naplánováno na polovinu ledna. Rád bych tímto všechny do nové pražírny pozval. A protože se blíží Vánoce a silvestr, chtěl bych lidem popřát kouzelné svátky a požehnaný nový rok 2016.
www.pekarnamikula.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.