ŘIDIČ RENAULTU ZPŮSOBIL V CENTRU TURNOVA POZDVIŽENÍ

0

V úterý 8. listopadu kolem 14. hodiny projížděl Turnovem 51letý řidič osobního vozidla značky Renault Espace, který ztrácel kontrolu nad řízením. Poprvé na sebe upozornil, když při odbočování z ulice 28. října do ulice Kinského neudržel auto na silnici a vyjel na chodník, který přejel a naboural zde do plotu. Ačkoliv ho poškodil, pokračoval ve své zběsilé jízdě dál ulicemi Kinského, 5. května, Hlubokou a Palackého, kde v křižovatce s ulicemi Trávnice a A. Horákové opětovně vyjel na chodník a zezadu srazil po chodníku jdoucího 63letého muže.

Chybělo málo a mohl srazit i ženu, která šla vedle muže. Řidič sice zastavil a z auta vystoupil, ale namísto toho, aby se o zraněného postaral, vynadal mu, že si za své zranění může sám. Potom z místa odjel, aniž by mu poskytl jakoukoliv pomoc. Po této události ještě ujel několik desítek metrů a dostal se do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním vozidlem značky Ford. I od této nehody ujel. Své vozidlo pak odstavil na ulici a pokračoval pěšky.

201611091309_zap_294_2016_nehoda

Vypátrat se ho podařilo strážníkům městské policie, kteří získali od náhodné svědkyně jeho popis. Zadrželi ho v baru u mostu přes malou Jizeru asi 30 minut po prvním karambolu. Ačkoliv z něj byl silně cítit alkohol, tvrdil, že si dal první skleničku až po jízdě. Přivolaní policisté mu přitom v dechu naměřili 2,57 promile alkoholu a na jejich výzvu se podrobil i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Není vyloučeno, že ještě může být rozšířeno o ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Třiašedesátiletého chodce transportovali zdravotníci zdravotnické záchranné služby s blíže nespecifikovaným poraněním do liberecké nemocnice vrtulníkem, který přistál Na Lukách. Zda se bude řidič renaultu zodpovídat i z ublížení na zdraví z nedbalosti, bude záležet na tom, jak se zdravotní stav pacienta bude vyvíjet. Hmotnou škodu policisté odhadli na 55.000 korun.

n201611091309_zap_295_2016_nehodaO stanovisko k incidentu jsme požádali také velitele městské policie Luboše Trucku: „Potěšilo mě, že svědkyně automaticky vytočila tísňovou linku městské policie 156, protože to svědčí o skutečnosti, že lidé naši práci vnímají dobře. V ulicích jsme v tu chvíli měli jednu hlídku s psovodem, která dotyčného v průběhu několika málo minut zadržela v baru v Palackého ulici do příjezdu policistů z místního oddělení. V koordinaci obou složek potom probíhala další část zásahu, strážníci řídili dopravu kolem místa nehody, hlídali viníka nehody a plnili další úkoly.“
 
(TvA s využitím TZ Ivany Balákové, tiskové mluvčí KŘP Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.