PREMIÉRA CELOVEČERNÍHO FILMU, NA KTERÉM SE PODÍLELI HNED DVA TURNOVANÉ

0

Turnovské kino Sféra uvádí 8. a 9. května filmovou premiéru nového českého filmu Hany. Debutující mladý režisér Michal Samir pochází z Turnova. V roce 2003 odešel do Londýna, kde vystudoval filmovou školu, ale mnozí Turnovští si Michala určitě pamatují jako amatérského herce, který hrál v několika turnovských divadelních představeních. Před časem se Michal vrátil do Čech a začal s producentem Matějem Chlupáčkem připravovat celovečerní film Hany a jako dramaturga si vybral dalšího Turnovana Jaroslava Stuchlíka, který spolupracuje se společností CinemArt, která se stala koproducentem a distributorem filmu.

Film Hany vypráví příběh skupiny lidí, obyvatel a návštěvníků oblíbeného baru v centru města, kteří prožijí večer s mnoha zvraty. Film Hany se zamýšlí nad nejistou dobou, která je někdy plná nevysvětlitelných, náhlých výbuchů násilí. Formálně je film natočen v jednom záběru a pozoruhodná kamera se spolupodílí na vyznění mozaiky příběhů dnešních lidí.
Nestává se příliš často, aby hned dva Turnované stáli za vznikem celovečerního filmu. Film Hany tedy rozhodně stojí za vaši pozornost nejenom proto, že je to sympatický debut.

Film uvedou v kině Sféra sami tvůrci! Těšit se na ně můžete už v den celorepublikové premiéry, tedy 8. května v 19.30 hodin!

Film má za sebou premiéru v Praze v prestižním kině Lucerna na Václavském náměstí. Odtud je také úvodní snímek k tomuto článku. „Řeknu vám, stát na pódiu před zaplněným kinem je zážitek doslova neskutečný. Myslel jsem, že mě hned tak něco nerozhodí, ale tohle za to stálo. Dokonce jsem důstojně zvládl i pověstný Havlův schod, na kterém každý škobrtne. Navíc se premiéra fantasticky povedla, což mohu srovnávat, protože na ně chodím poměrně často,“ komentoval první promítání Jaroslav Stuchlík. Filmová delegace bude přítomna také prvnímu promítání v Turnově ve čtvrtek 8. května, nenechte si ujít jedinečný zážitek.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.