RICHARD KRAJČO OTEVŘEL REPLIKU HRADU TROSKY

0

Z většiny míst v areálu Šťastné země v Radvánovicích u Turnova, kde se nachází největší přírodní dětské hřiště v České republice, jsou nyní vidět hned dva majestátní hrady Trosky. Není to zrakový klam, je to skutečnost. Zatímco středověká zřícenina hradu již Český ráj hlídá několik století, od neděle 28. června je tu ještě jeho replika. Ano, takhle nějak hrad ještě v době, kdy sloužil jako sídlo panství, musel vypadat. Replika na vrchu nad Šťastnou zemí je zhotovena z akátového dřeva v poměru 1:5. Je zde celkem šest věží ve výšce 8,5 metru, cimbuří, vstupní brány, ochoz a dva několikametrové tobogany částečně vedené v zemi. „Desítky dětí a dospělých v neděli čekaly až hrad symbolicky otevře zpěvák Richard Krajčo s kolegy z kapely Kryštof. Ten si na pomoc přizval vlastní děti. Byla to taková příjemná chvilka na konci několikaměsíčního snažení. Myslím, že se nám replika Trosek povedla, těšíme se, co tomu řeknou návštěvníci,“ říká správce areálu Pavel Faltus.

Skutečností je, že se hrad stal hlavně pro děti okamžitě velkou atrakcí areálu a s velkou pravděpodobností se stane symbolem letošní sezony v Českém ráji.

201507011822_rep_97_015_sz

V neděli 28. června se ve Šťastné zemi uskutečnil v pořadí již čtvrtý koncert skupiny Kryštof. Richard Krajčo a jeho přátelé z kapely, jak řekl, mají tohle místo rádi. Letos byla pro ně připravena úplně nová scéna s větším prostorem pro diváky, protože vloni a předloni již bylo v malém zdejším amfiteátru těsno. „Vyzkoušeli jsme nový prostor, v pohodě se sem vešlo přes tři tisíce diváků, každý viděl a slyšel. Pro příští rok bude moci lidí přijít ještě o něco více,“ naráží Pavel Faltus na skutečnost, že letos bylo dáno do prodeje jen omezené množství vstupenek. Pro skupinu Kryštof to byl v tomto roce jediný koncert!

201507011822_rep_99_015_sz

Šťastná země je letos otevřena od 25. dubna do 31. října denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Standardní cena vstupného je 100 Kč na osobu ve věku nad dva roky. Za některé doplňkové služby se tu platí zvláštní měnou, čtyřlístky (1 čt = 20 Kč).

Více na www.stastnazeme.cz (zde je umístěna i webová kamera s pohledem na dění v areálu, můžete si zkontrolovat i aktuální počasí).

NEJBLIŽŠÍ AKCE:

n201507011822_rep_98_015_sz* Čtvrtek 23. července: ZAHÁJENÍ SLAVNOSTÍ SLÁMY 2015, Staročeské řemeslnické trhy, KONCERT: XINDL X s kapelou. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě. Téma letošního Slamáku je Říše zvířat a hmyzu. Těšit se můžete na dvacítku slaměných soch v nadživotní velikosti, slaměný hrad a další doprovodné atrakce.

Rámcový přehled dalších akcí:

* 23. července – 31. srpna: SLAVNOSTI SLÁMY. Po většinu prázdnin budete moci obdivovat slaměná díla mladých umělců.
* 17. –  23. srpna: DŘEVO-SOCHAŘSKÁ DÍLNA. Po celý týden můžete pozorovat umění sochařských mistrů a také vyzkoušet sochařskou dílnu pro rodiče s dětmi.
* Neděle 23. srpna: Veřejná aukce děl dřevo-sochařské dílny. Pořiďte si domů jedno z oživlých děl mistrů sochařů. Staročeské řemeslnické trhy, soutěže a hry pro děti i dospělé, KONCERT: MAREK ZTRACENÝ. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě.
* Sobota 12. září: BABÍ LÉTO ve Šťastné zemi. Přijďte se s námi rozloučit s létem. Připraveny budou koncerty a divadla pro malé i velké, soutěže o volné vstupenky na sezónu 2016 a kulinářské speciality z podzimních plodin a přírodních produktů.

201507011822_rep_100_015_sz

201507011822_rep_101_015_sz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.