DUBNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Měla to být tradičně jedna z největších nabídek v roce, protože pořadatelé různých aktivit vždy s jarem ožijí. Letos to bude jinak. Tradiční dubnové akce jako jsou Velikonoce na Dlaskově statku, Traktoriáda na Vyskři či Český ráj dětem – zahájení turistické sezony, byly odvolány. Dubnové akce odvolaly i městská knihovna, Centrum pro rodinu Náruč a další organizace a spolky…

A co víc, dopředu již pořadatelé odvolali atletický Memoriál Ludvíka Daňka, konat se nebudou ani vyhlášené květnové Staročeské trhy. Červnové Slavnosti piva Rohozec se mají konat v září.
Město Turnov zrušilo květnové oslavy výročí konce II. světové války.

Jen v Kulturním centru Turnov zůstávají mírně optimističtí a přicházejí s nabídkou, kdyby to situace po Velikonocích umožnila. Proto zatím nabídka kulturních akcí od 20. dubna zůstala zachována. „Situace se mění každou hodinu, žádáme proto všechny, aby pro nejaktuálnější informace sledovali náš web www.kcturnov.cz a sociální sítě KCT,“ uvádí se na stránkách KCT.

Městská knihovna Antonína Marka Turnov své dubnové akce zrušila, ale upozorňuje na probíhající soutěže:

* Literární soutěž:
STŘÍPKY Z RÁJE (3. ročník)
Do 30. dubna je možné poslat příspěvek do regionální literární soutěže! Soutěžní kategorie jsou pouze dvě, a to dle žánru – poezie a próza. V každé kategorii budou vyhlášena tři místa, v případě velmi kvalitních textů mohou být předána čestná uznání. Téma musí být Český ráj (může to však být zcela volná asociace) či knihovnictví, neboť turnovská knihovna slaví letos 200 let od svého vzniku. Věková hranice je 15–99 let. Více informací na www.stripkyzraje.cz.

* VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI (od 3 do 15 let):
Výtvarná soutěž – obrázek knihovně k dvoustému výročí od založení – je určena mateřským školám, rodinám, základním školám, účastníkům ve věku od 3 do 15 let. Velikost ani technika výtvarné práce není určena. Uveďte, prosíme, jméno a příjmení malíře, věk, bydliště nebo název MŠ nebo ZŠ (popřípadě kontakt na rodiče). Uzávěrka soutěže je stanovena na 30. října 2020. Více informací na internetových stránkách turnovské knihovny www.knihovna.turnov.cz.

* LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PRO DĚTI (od 8 do 15 let):
Neváhej a piš!
Literární soutěž byla vyhlášena pro všechny malé i větší literární autory, kteří mají chuť napsat jakýkoliv literární útvar. Soutěž je určena pro účastníky ve věku od 8 do 15 let. Uzávěrka je 30. října 2020. Vyhodnocení literárních prací se ujmou spisovatelé, kteří přijali roli dobrých kmotrů naší knihovny. Více informací najdete na internetových stránkách turnovské knihovny.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.