MALOSKALSKÁ NOC 2014: NA POHODU

0

„Organizačně vše klaplo na výbornou, přišlo víc lidí než vloni, bylo jich kolem dvou tisíc. Mile mě překvapilo množství rodin s dětmi, to jen potvrzuje skutečnost, že hlavní směrování festivalu je správné a v dalších ročnících v tom budeme pokračovat. Snad je mohlo být o pár stupňů méně, tropické vedro asi od návštěvy mnohé odradilo,“ hodnotí za pořadatele druhý ročník festivalu Maloskalská noc Pavel Mikez. Podle něho do doprovodného programu velmi dobře zapadly aktivity, jako jsou cirkus či bumperball, dobrý ohlas bylo znamenán i třeba na ukázku modelů tanků a další techniky, pro příští ročníky se bude doprovodný program dále vylepšovat, travnatá plocha fotbalového stadionu je pro tyto činnosti ideální.

Jak se pořadatelům podaří vylepšit hudební i doprovodný program, se budete moci přesvědčit na začátku června 2015 při třetím ročníku festivalu Maloskalská noc. Více na www.maloskalskanoc.cz.

201406100939_rep_98_014_ms

NA MALÉ SKÁLE DALI ŠANCI POHODĚ
Krásně prosluněná sobota s datem 7. června se dala strávit mnoha způsoby. Jeden z nich byl ten, že jste se mohli sbalit a s přáteli, rodinou, partnerem nebo pejskem vyrazit na Malou Skálu, kde se konal druhý ročník Maloskalské noci. Pořadatelé už předem avizovali, že půjde především o pohodový rodinný festival. Byla to příležitost pro setkávání, zábavu s dětmi a v neposlední řadě pro poslech dobré muziky. Všechno tohle festival do puntíku splnil a každý, kdo přišel, si určitě domů odnášel pocit z příjemně prožitého dne.
Vše začalo už ráno neckyádou na Jizeře. Tato akce k Malé Skále neodmyslitelně patří a ti, kteří se zúčastnili, se shodli na tom, že šlo především o pořádnou porci zábavy a vstupenka na festival zdarma, kterou každý účastník neckyády získal, byla velmi příjemným bonusem. Samotný hudební program začal v areálu ve dvě hodiny odpoledne a odstartoval ho Michal David revival HB. Během celého dne i večera bylo jedno, jakou jste zaujali pozici pro vychutnání kulturního zážitku. Někdo stál, jiný tančil, další ležel na dece. Nikdo si nepřekážel a den plynul naprosto přirozeným tempem, jako Jizera, která protékala opodál. Hudební program se prolínal s programem pro děti a i ten byl velmi vydařený. Na břehu řeky si děti mohly na písečné pláži postavit hrad, cirkusová školka jim ukázala, jak to ti klauni vlastně dělají a tanková bitva byla zážitek nejen pro kluky, ale i pro tatínky.
Když se odpoledne přehouplo v podvečer, začal se areál ještě více zaplňovat. Ti menší, kteří dorazili se svými rodiči už dříve, se prospali na dece, dospělí si povídali a poslouchali muziku. Časový harmonogram šlapal na minutu přesně, a tak se každý dočkal toho interpreta, na kterého čekal. Před půl osmou vystoupil na pódium rodák z Turnova Michal Hrůza a jeho kapela Hrůzy. Zahráli všechny osvědčené hity, jako jsou 1+1, Černý brejle, Namaluj svítání… Ale i novější věci, mezi které se momentálně řadí rádiovka Duše do vesmíru, což je ústřední píseň filmu Martin a Venuše. Michala vystřídala Aneta Langerová a s ní přišla i komornější a možná trošku něžnější atmosféra. Její takřka hodinové vystoupení pohladilo po duši, protože písně jako Hříšná těla, křídla motýlí nebo Vzpomínka jsou na živo opravdu zážitkem.
Hlavní hvězdou večera byla sourozenecká partička ze Slovenska No name. Ani oni nezklamali a na Malé Skále předvedli tu pravou show. Publikum si s nimi mohlo zazpívat například písně Čím to je, Prvá, Večnost, Ty a tvoja sestra… Program zakončoval Doctor PP a Tres Udos.
Když jsem se procházela areálem, vzpomínala jsem na dobu, kdy jsem jako malá spávala zabalená ve spacáku na různých festivalech, kam jsme s rodiči jezdili. Když jsem se rozhlédla, připadalo mně, jako bych se vrátila v čase. Unavené děti pospávaly, rodiče posedávali nebo postávali opodál a nikdo nic neřešil. Je skvělé, že na Malé Skále dali šanci tomu, abychom se zase mohli setkávat v pohodě, a určitě nejsem sama, kdo tomuto stylu fandí. Někdy je takové malé příjemné retro v trávě fajn.
Zuzana Kolářová
zuza.kolarova@gmail.com

Fotografický průřez festivalem najdete na Facebooku TvA – ZDE

201406100939_rep_99_014_ms

201406100939_rep_100_014_ms

201406100939_rep_101_014_ms

201406100940_rep_102_014_ms

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.