NA OBZORU JSOU DVĚ ZÁSADNÍ ŘEŠENÍ VNITROMĚSTSKÉ DOPRAVY V TURNOVĚ

0

Roky se hovoří o možnostech, jak alespoň drobnými zásahy pomoci dopravně přetíženému Turnovu. V tomto desetiletí není pravděpodobně možné počítat s novými komunikacemi, z nichž nejvíce by město potřebovalo obchvat na Semily mimo centrum. Proto i drobnější akce, které nebudou stát stovky milionů korun, by bylo dobré uvést v život. Tou první, která městský rozpočet příliš nezatíží, je možné zobousměrnění Markovy ulice. Podmínkou, aby nemuselo dojít k náročným stavebním úpravám, je skutečnost, že by obousměrný provoz platil jen pro osobní auta!

Záměr projednávala dopravní komise města, která s ním vyslovila jednoznačný souhlas, další kroky budou na radních města a orgánech policie. V kladném případě by k zobousměrnění Markovy ulice pro osobní automobily mohlo dojít už letos na jaře!

Druhou, již stavebně a finančně náročnější akcí je umožnění nájezdu na průtah městem u autosalonu Ford v Ohrazenicích. V případě možného nájezdu směrem do centra města by se velmi ulevilo přetížené Nádražní ulici. Podle starosty Turnova Tomáše Hockeho se nedávno na půdě obecního úřadu v Ohrazenicích uskutečnila schůzka se zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR a majiteli pozemků, přiléhajících k průtahu. „Jedna majitelka s tímto řešením zásadně nesouhlasí, zatím jsme ji nebyli schopni přesvědčit. Je to podle mého velká škoda, protože zástupci ŘSD se na jednání vyjádřili, že peníze na stavbu nájezdu na průtah by měli,“ řekl starosta Hocke. Podle něho je tu ale přece jen ještě jedno řešení. Majitelka zmíněného pozemku by souhlasila v případě, že by vznikl současně i sjezd a nájezd na průtah do Fučíkovy ulice naproti firmě Grupo Antolin.

Ten před lety již byl málem postaven, na jeho realizaci byly i peníze, vše bylo připraveno i po stavební stránce. Proti se ale postavili obyvatelé této ulice. Dnes se toto téma nejspíš znovu vrátí na jednání. V případě vybudování nájezdu u autosalonu Ford na průtah městem a jižního sjezdu do Fučíkovy ulice by byly vyřešeny ty nejpalčivější problémy v dopravě v oblasti kolem nádraží. „V případě, že by došlo s občany k dohodě o nájezdu ve Fučíkově ulici, je vysoká pravděpodobnost, že do této ulice by platil zákaz vjezdu pro nákladní automobily v úseku od křižovatky u firmy Grupo Antolin po hotel Beneš,“ uzavřel starosta Tomáš Hocke.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.