SPOKOJENÝ DOMOV NA TURNOVSKU NEBYL PODPOŘEN, SVÉ SLUŽBY VŠAK POSKYTUJE DÁL

0

Obecně prospěšná společnost Spokojený domov již deset let poskytuje sociální služby v domácnostech seniorů a handicapovaných na Mladoboleslavsku a v Českém ráji. Jako nestátní nezisková organizace od počátku klade důraz na maximální časovou i místní dostupnost svých služeb tak, aby mohli klienti zůstat v přirozeném prostředí a co nejvíce žít dle svých zvyklostí – ve městech i na vesnicích, ve všedních dnech i o víkendech a svátcích. „Činíme tak bez ohledu na administrativní hranice obcí, a dokonce i krajů. Služby poskytujeme 95 klientům ve více než třech desítkách obcí na území tří krajů – Středočeského, Královéhradeckého a Libereckého,“ vyjmenovává provozní ředitel Spokojeného domova Jaromír Veselý hlavní přednosti této obecně prospěšné společnosti.

„Pro rok 2015 jsme bohužel nezískali dotace na poskytování jedné z našich služeb, pečovatelské služby, v Libereckém kraji. Z finančních důvodů jsme proto byli nuceni pečovatelskou službu v tomto regionu omezit, nikoliv však zcela ukončit,“ říká provozní ředitel Jaromír Veselý. Několika nejpotřebnějším v Turnově a okolí je tak pečovatelská služba poskytována i nadále.

Zcela bez omezení pak fungují další služby Spokojeného domova: Odlehčovací služby, jejichž cílem je zajistit po přechodnou dobu odpočinek pečující rodině, a osobní asistence, která spočívá v péči o handicapované všech věkových kategorií. Kromě asistence u handicapovaných v domácnostech poskytuje Spokojený domov rovněž asistenci autistickým a jinak vážně zdravotně handicapovaným dětem při výuce v základní škole ve Zborovské ulici.

Bc. Petr Novák, manažer pro komunikaci a propagaci, Spokojený domov, o. p. s.
petr.novak@spokojeny-domov.cz, www.spokojeny-domov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.