HASIČI V PLOUKONICÍCH SLAVÍ 130 LET

0

„S přípravou oslav 130. výročí vzniku našeho sboru jsme začali vloni na podzim. Zásadní pro nás bylo uvedení do života nového praporu sboru a výstava o historii obce a historii sboru,“ přibližuje Radek Vytina, starosta Sboru dobrovolných hasičů Ploukonice. Akce se uskutečnila za příjemného slunného odpoledne v sobotu 5. května nejdříve v prostoru místního hasičského cvičiště a potom v sále pohostinství U Loudů, kde proběhlo společenské setkání, předání ocenění zasloužilým i aktivním členům sboru a zmíněná výstava fotografií a dokumentů.

Trubači ZUŠ Turnov

První představení praporu…

…a jeho žehnání

„Sbor má v současnosti 45 členů z řad dospělých a 33 členů z řad dětí a mládeže. Právě prací s mládeží je náš sbor hodně známý. V požárním sportu patříme k nejlepším v regionu, jedna z našich dívek nás nedávno reprezentovala dokonce na mistrovství republiky,“ doplnil Vytina. Zdejší požární cvičiště prošlo letos úpravou zelené plochy, hasiči zde mají vybudováno moderní zázemí, stydět se nemusí ani za současnou techniku, jíž vévodí nové dopravní vozidlo. Jak bývá zvykem, i hasiči v Ploukonicích se mohou spolehnout na podporu obce, úspěšní jsou se žádostmi o dotace u Libereckého kraje a dalších subjektů.

„Prapor je symbolem soudržnosti, má spojoval lidi, kteří pod ním vystupují za společnou věc. V minulosti bývala přísaha na prapor tím největším slibem, který mohl člověk dát. Později k tomu přibylo také žehnání praporu, aby každý, kdo se pod praporem shromažďuje, uměl v lidech vidět to dobré a pomáhat bližním. V případě hasičského praporu je právě ona pomoc bližním tím nejdůležitějším. Hasiči pomáhají lidem, kteří se dostali do nesnází, jsou pro ně nadějí a požehnáním,“ řekl při slavnosti liberecký arciděkan Radek Jurnečka, který v minulém desetiletí působil v obcích našeho regionu.

Slavnostní průvod

Nový prapor SDH Ploukonice

Výstava z historie i současnosti na sále

… výsledky hovoří za vše!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.