PROSINCOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně doplňována!
Letošní prosinec bude asi rekordní co do počtu akcí, které se na Turnovsku konají. Hned první víkend bude vůbec poprvé v historii vánoční zpívání na Dlaskově statku, v neděli se rozsvítí ve většině míst vánoční stromy. Jsou tu pravidelné adventní koncerty i speciální Koncert k Vánocům. Z místních kapel by mohly zaujmout akustické koncerty skupin Nothingham a Snap Call, nebo tradiční Vánoce s Funk Corporation. Jede také Mikulášský parní vlak, skauti kromě Betlémského světla na turnovském náměstí opět připraví živý betlém. A pak už Silvestr a Novoroční ohňostroj…

PŘEDVÁNOČNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY PĚVECKÉHO SBORU MUSICA FORTUNA
* Neděle 3. prosince – 15.00 kostel sv. Mikuláše v Turnově, 17.30 kostel Jeřmanice
* Pátek 8. prosince – 18.00 koncert pro seniory – Městské divadlo Turnov
* Neděle 10. prosince – 18.00 kostel Hodkovice n. M.
* Úterý 12. prosince – 17.00 a 19.30, velký vánoční koncert, host a křest nového vánočního CD – Městské divadlo Turnov
* Pátek 15. prosince – 18.00 Loučky
* Sobota 16. prosince – 17.00 kostel Jenišovice
* Neděle 17. prosince – 16.00 kostel Vyskeř
* Úterý 26. prosince – 14.00 hrad Valdštejn

PŘEDVÁNOČNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY PĚVECKÉHO SBORU PROVAZ
(Sousedský pěvecký spolek PRO VÁnoční Zpívání, Kacanovy)
* Sobota 2. prosince – 14.00 Dlaskův statek – otevření Vánoční expozice
* Neděle 3. prosince – 16.30 Kacanovy, 17.30 Vyskeř – rozsvěcení stromečků
* Sobota 9. prosince – 11.00 Vánoční trhy v Turnově, 15.00 Vyskeř, kaplička sv. Anny
* Neděle 10. prosince – 16.00 Všeň, kostel
* Sobota 16. prosince – 14.00 hrad Valdštejn
* Neděle 17. prosince – 17.30 Ždár
* Neděle 24. prosince – 15.00 Vyskeř
* Pondělí 25. prosince -12.00 Skalany, u kapličky

JEŽÍŠKOVA VÁNOČNÍ POŠTA
I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Pobočka č. 255 se otevírá již v pondělí 27. listopadu. Děti mohou nosit své dopisy do středy 20. prosince do infocentra na náměstí Českého ráje (po-pá 8.00 – 17.00, so 9.00 – 12.00), kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi.

Program na každý den:

Pátek 1. prosince
* MIKULÁŠSKÝ PARNÍ VLAK. Vlak tažený turnovskou parní lokomotivou vyrazí na trase Turnov – Stará Paka. Odjezd z Turnova je v 8.52 hodin, po trase vlak zastavuje na všech zastávkách. Jízda je především vhodná pro děti z mateřských škol a pro rodiče s malými dětmi. Více na www.3100134.cz.
* ADVENTNÍ VĚNCE. Tvořivá dílna, výroba tradičních i netradičních adventních věnců a jiných dekorací. Centrum pro rodinu Náruč ve Skálově ulici od 10.30 do 12.00 hodin. Více na www.naruc.cz.
* ZAHÁJENÍ VÝSTAVY Ivany Michálkové, výtvarnice z ateliéru AMI a Domu řemesel z Kryštofova Údolí. Galerie na Schodech, Městská knihovna A. Marka od 16.00 hodin.
* TANEČNÍ KURZ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY – ZÁVĚREČNÁ PRODLOUŽENÁ. KC Střelnice od 18.30 hodin.
* METALLICA: QUEBEC MAGNETIC. Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show. Kapela uvolnila tento záznam výjimečně pro jediný večer na plátna stovky českých kin. Kino Sféra od 22.00 hodin. Vstupné 180 Kč.

Sobota 2. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* ADVENTNÍ KONCERT V PŘEPEŘÍCH v kostele svatého Jakuba Staršího. Tentokrát budete mít příležitost slyšet původní sebrané „Železnobrodské koledy“ upravené pro sbor s instrumentálním doprovodem v podání Kostelíčkového pěveckého sboru ze Železného Brodu. Po koncertě bude následovat požehnání vašich adventních věnců. Přineste si svůj adventní věnec a začněte letošní advent s unikátními koledami z našeho kraje. Začátek v 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* VÁNOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Na závěr návštěvní sezony připravilo Muzeum Českého ráje na Dlaskově statku v Dolánkách již tradiční výstavu, která návštěvníky uvede do přípravy a vlastní oslavy vánočních svátků v bohaté selské usedlosti. Expozice bude otevřena do konce roku. VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – v sobotu 2. prosince zavítá na Dlaskův statek ve 14.00 hodin hudební uskupení PROVAZ – Sousedský sbor ze Skalan a okolí. V jeho podání si návštěvníci budou moci vyslechnout a zazpívat koledy a adventní gospely. Pro všechny, kdo zavítají na první „Vánoční zpívání“ na Dlaskově statku, bude přichystáno malé pohoštění – pro zahřátí svařené víno, k ochutnávce tradiční calta a perník. Dlaskův statek v Dolánkách je otevřen od 2. do 30. prosince (9.00 – 16.00 hod.). Zavřeno 24. a 25. prosince.
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V MAŠOVĚ. Vystoupí žáci ZŠ A MŠ a dorazí i Mikuláš s nadílkou. Začátek v 17.00 hodin. Již od 14.00 hodin probíhá v místní „hasičárně“ na návsi vánoční tvoření nejen pro děti. Zvou SDH a OV Mašov.
* PLES LYŽAŘŮ. K tanci a poslechu hraje kapela Kanci paní nadlesní. Večerem bude provázet Arnošt Frauenberg známý z TV pořadu Na stojáka. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 200 Kč. Předprodej na recepci KCT.

Sobota 2. a neděle 3. prosince
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – ADVENTNÍ TRHY. Čestný dvůr zámku Sychrov se o prvním prosincovém víkendu opět promění v místo, kde na vás dýchne atmosféra vánočního času. Vstupné jednotné 50 Kč (www.zamek-sychrov.cz).

Neděle 3. prosince
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Program na náměstí Českého ráje v Turnově bude zahájen v 16.30 hodin vystoupením dechového souboru ZUŠ. Vystoupí také dětský pěvecký soubor Karmínek pod vedením Jindřicha Bady a dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Představí se i skřítek Turnováček, který společně s dalšími adventními postavami obdaruje přítomné děti sladkou nadílkou. Po dobu trvání akce bude pro provoz náměstí uzavřeno. Rozsvícení vánočního stromu předchází Den pro dětskou knihu v Městské knihovně Antonína Marka od 9.00 do 14.00 hodin.
* MUSICA FORTUNA. Adventní koncert pěveckého sboru. Kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* SICÍLIE, LIPARSKÉ OSTROVY. Cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové. KD Lažany od 18.00 hodin. Více na www.bicikova.cz.

Pondělí 4. prosince
* ČOCHTAN VYPRAVUJE. Pohádkový příběh přistěhovalců hledajících nový domov, dobré bydlo a trochu štěstí. To vše v podání nezaměnitelného Josefa Dvořáka. KC Střelnice, velký sál, od 19.30 hodin. Vstupné 390 Kč.

Úterý 5. prosince
* MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V PONORCE. Rodinné setkání s Mikulášem a čertem pro děti od 4 do 8 let od 16.30 hodin. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz.
* LOUSKÁČEK. Přímý přenos baletu z Royal Opera House v Londýně. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

Středa 6. prosince
* (S)TVOŘITELNA – VÁNOČNÍ PAPÍROVÁ DÍLNA. Přijďte si vyrobit visačky na dárky, vánoční přáníčka, ozdoby a drobné papírové dárky. Dílna je určená všem kreativním lidem bez rozdílu věku. Dílnu povede Pavlína Lodeová. Informační centrum mládeže v městské knihovně od 14.00 hodin.
* ITÁLIE, JAK JI NEZNÁTE. Cestovatel Petr Štěpán se pokusí představit Itálii nečekaných souvislostí, méně známých koutů a míst. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 7. prosince
* KONCERT K VÁNOCŮM. Koncert se koná ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov a za podpory města Turnova. Těšit se můžete na krásné vánoční skladby v podání dětského pěveckého sboru Carmina a orchestru Turnovské orchestrální sdružení ve spolupráci s profesionálními umělci z Liberce a Prahy. Jako vzácný host vystoupí houslový virtuos Bohuslav Matoušek. Na pódiu se rovněž představí talentované děti Turnovska. Součástí koncertu je také doprovodný program – malířská dílna pro děti i dospělé. Dílna bude otevřena od 18.15 hodin. Koncert k Vánocům je prvním oficiálním počinem umělecké iniciativy iMUZA pro Vás! iMUZU založili Martin Hybler a Jana Kubánková. Mají v plánu pořádat rozličné hudební akce, koncerty a edukativní programy, podporovat děti, mladé začínající profesionální i amatérské umělce. Iniciativa bude působit v celé České republice, některé ze svých akcí plánuje situovat na Turnovsko a do oblasti Libereckého kraje. Více na webu KC Turnov a na stránkách imuza.cz. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KC a také sleva na útratu v kavárně KUS. Kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 8. prosince
* ADVENTNÍ KONCERT. Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na Adventní koncert, který se uskuteční v rámci Zdravého města a MA21. Účinkovat bude Pěvecký sbor Musica Fortuna pod vedením Vítězslava Čapka. Vstup je zdarma a po předchozí domluvě je také možné zajistit individuálně dopravu. Bližší informace poskytne paní Poláková z Terénní pečovatelské služby na telefonním čísle 481 322 814. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.
* PROSINCOVÁ DÁMSKÁ JÍZDA S DEGUSTACÍ VÍNA. Převážně dámskou část publika zveme na film Matky na tahu o Vánocích, kterému bude od 18.30 hodin předcházet degustace vín od společnosti House of Win. Kino Sféra od 18.30 hodin. Vstupné 120 Kč.

Pátek 8. a sobota 9. prosince
* VÁNOČNÍ ŘEMESLNICKÉ TRHY V TURNOVĚ 2017. Na náměstí Českého ráje se můžete těšit na nabídku tradičních výrobců a na doprovodný program. Ten přineseme v samostatném článku.

Sobota 9. prosince
* VÁNOCE S VÉVODOU. Vánoční setkání s vévodou Albrechtem z Valdštejna od 14.00 a 15.00 hodin. Povídání o historii i Vánocích spojené se společným zdobením stromečku. Přineste si vlastní ozdobičku! Nebude chybět malé pohoštění. (V prosinci je hrad Valdštejn mimo konání akcí uzavřen.)
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – „hasičárna“ Daliměřice od 16.00 hodin. K poslechu i tanci hraje Turnovanka. Více info na www.turnovanka.cz.
* MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA. Pořádá SDH Křečovice u Rovenska pod Troskami v místní „hasičárně“ od 16.00 hodin.
* KUS PEKLA – PURNAMA A HOSTÉ. Tři kapely na scéně kavárny KUS slibují jedinečný hudební rozstřel. Turnovská Purnama si jako hosty pozvala novopacké DTTD a Tvorbu z Jablonce nad Nisou. Death metalová Purnama vznikla v roce 2011 a hraje ve čtyřčlenném složení: Jakub Viták (kytara, zpěv), Vašek Vaníček (kytara), Pavel Bukvic (basa, zpěv) a Václav Lhota (bicí). Již před čtyřmi lety se kapela rozhodla bojovat svou hudbou za dobrou věc, a tak mají na kontě již mnoho benefičních koncertů. Jejich album Lioness vydělalo pro děti s rakovinou téměř 30 tisíc korun. Jako hosté vystoupí emo-death pětice DTTD a také alternativní trio Tvorba. Koncert. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 18.00 hodin. Vstupné 100 Kč.

Neděle 10. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOČNÍ KONCERT TURNOVSKÝCH SKAUTŮ. Vstupné dobrovolné, začátek ve 14.00 hodin.
* ADÉLA VELOVÁ, LUDĚK VELE A BOHUSLAV LÉDL. Koncert duchovní hudby v podání operní pěvkyně Adély Velové, sólisty opery Národního divadla Luďka Veleho a předního českého varhaníka Bohuslava Lédla. Adventní koncert. Chrám Narození Panny Marie od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka aneb jazzové koledy. Hraje Lédl Jazz Q s hosty. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* VÁNOČNÍ KONCERT TŘÍ TENORŮ. Exkluzivně uvádíme v kině Sféra digitalizovaný záznam Vánočního koncertu tří tenorů z roku 1999, ve kterém J. Carreras, P. Domingo a L. Pavarotti zazpívají slavné vánoční písně. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 160 Kč.

Pondělí 11. prosince
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – ADVENTNÍ PŘÍBĚH. Divadlo Rolnička zahraje příběh o tom, co se možná stalo. Spojeno s malou nadílkou pro děti. Pobočka knihovny pro děti, ZŠ v Alešově ulici Turnov II od 16.00 hodin.
* VÁCLAV KNOP. Turnovský rodák, herec a dabér, kterého můžete znát například ze seriálu Hospoda. Václav Knop, který letos oslavil osmašedesáté narozeniny, dozajista zavzpomíná na své mládí, které strávil v srdci Českého ráje. Večerem provází Petr Vydra, hudební doprovod obstará Ondřej Halama. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorské 140 Kč.
* VŠE O MUŽÍCH. Jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí? Hra je obsazena populárními herci, jako jsou Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné dle místa sezení od 320 Kč.
* DEVĚT MĚSÍCŮ NA BALI. O svém životě na tomto jedinečném ostrově vypráví a fotografie promítá Šárka Hloušková. Café Kolej v Nádražní ulici od 19.00 hodin. Vstupné 100 Kč.

Úterý 12. prosince
* ADVENTNÍ KONCERTY PĚVECKÉHO SBORU MUSICA FORTUNA. Městské divadlo Turnov od 17.00 a 19.30 hodin. Vstupné 120, 90 Kč.

Středa 13. prosince
* ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY. K celostátní akci se připojí v Mašově. Začátek u kapličky na návsi v 18.00 hodin.
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům. Čítárna městské knihovny, oddělení dospělých. Začátek v 18.00 hodin.
* PŘÍRODNÍ KLENOTY PODJEŠTĚDÍ. Křest knihy, jejímž autorem je Dominik Rubáš. TurnOff Café v ulici Na Sboře v Turnově od 18.00 do 21.00 hodin. Počet míst omezen, rezervace na tel. 778 404 616. Více na www.prirodapodjestedi.cz.
* PETRA SOUKUPOVÁ. Česká spisovatelka a scenáristka, laureátka literárních cen Magnesia Litera 2010 v kategorii Kniha roku za prózu Zmizet a Ceny Jiřího Ortena 2008 pro mladé literáty za knihu K moři. O literatuře. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* STAR WARS: POSLEDNÍ Z JEDIŮ – PŮLNOČNÍ KOSTÝMOVÁ PREMIÉRA. Nejočekávanější zahraniční film roku je tu. Sága rodu Skywalkerů pokračuje osmou epizodou s podtitulem Poslední z Jediů. Pro filmové fanoušky je opět připravena půlnoční kostýmovaná premiéra, které bude předcházet bohatý doprovodný program. Akce bude zahájena ve středu v 19.30 hodin projekcí sedmé epizody Síla se probouzí, na které si diváci mohou děj předchozího filmu připomenout. Od 22.30 si můžete zkusit speciální týmový Star Wars kvíz o zajímavé ceny. S půlnocí poté začne ve 2D s českými titulky osmá epizoda, před kterou dojde k vyhlášení nejlepších kostýmů. Rezervace na půlnoční premiéru trvá pouze sedm dní, tři dny před projekcí budou navíc nevyzvednuté rezervace zrušeny. Je proto nutné zakoupit si vstupenky dostatečně v předstihu. Kino Sféra od 19.30 hodin.

Čtvrtek 14. prosince
* ADVENTNÍ TVOŘIVÁ DÍLNA. Tvořivá dílna pro seniory v rámci programu Klubu aktivní senior bude zaměřena na výrobu vánočních svíček a další vánočních dekorací. Dílnu povedou Edita Nožičková a Simona Bakešová. Dílna je určena všem návštěvníkům klubu. Penzion Žižkova od 13.30 hodin.

Pátek 15. prosince
* DISKOTÉKA OLDIES: Back to the 90´s. DJ Aleš Mastník a Jarda Hoření. Riegrova turistická chata Kozákov od 20.00 hodin.
* NÁVŠTĚVY U PANA GREENA. Herecká exhibice dvou vynikajících herců – Stanislava Zindulky a Daniela Tůmy. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.
* Unplugged s kapelou LAXIGAL. Restaurace Belgický dvůr od 20.00 hodin.

Sobota 16. prosince
* POHÁDKY DO KAPSY. Procházka do světa fantazie a výmyslů za pomoci Kašpárka připomene nejmladším divadelním fanouškům ty nejhezčí pohádky. Mezi nimi nebude chybět Perníková chaloupka, příběh o Karkulce a zlém vlkovi, Princezně na hrášku a další. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* NOTHINGHAM. Známá turnovská skupina se po roce a půl vrací na pódium městského divadla, kde v červnu 2016 oslavila dvacet let své existence. Po úspěšné letní premiéře rockového oratoria „Jan Křtitel“ kapela připravila dvouhodinový program složený z novinek i osvědčených starších písní, tentokrát v nerockovém akustickém aranžmá. Vedle známé čtveřice muzikantů se můžeme těšit na plejádu hostů, kteří neobvyklý zvuk Nothinghamu ještě více obohatí. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 90 Kč, na místě 110 Kč.
* Unplugged s kapelou LAXIGAL. Klubovna na návsi v Ohrazenicích od 20.00 hodin.

Neděle 17. prosince
* VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ U KAPLIČKY NA PRACKOVĚ POD KOZÁKOVEM. Tradiční akce s domácím občerstvením začíná ve 14.00 hodin. V hudebním programu vystoupí písničkářka Marie Špačková s hosty.
* VÁNOČNÍ KOLEDY v podání turnovských skautů. Kostelík na Bukovině od 14.00 hodin. Ohrazenice u kapličky od 16.00 hodin.
* VLADIMÍR VEIT. Písničkář, hudební skladatel, textař, publicista. Patří k první generaci městských písničkářů, ovlivněných zejména poezií beatniků a Bobem Dylanem. Adventní koncert. Dům Na Sboře od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.

Pondělí 18. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ. Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Úterý 19. prosince
* SETKÁNÍ RODIČŮ DĚTÍ S AUTISMEM/ADHD a VÁNOČNÍ DÍLNIČKA PRO RODIČE I DĚTI. Výroba vánočních svícnů. S sebou svíčky a přízdobu, chvojí bude k dispozici. Centrum pro rodinu Náruč ve Skálově ulici od 16.00 hodin. Více na www.naruc.cz.
* TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT Pěveckého sboru Antonín Dvořák s hosty. Kostel P. Marie Turnov od 18.00 hodin. Vstupné 80 Kč.

Středa 20. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT V KNIHOVNĚ. Písničkářka Marie Špačková představí své nové CD Rok v Českém ráji aneb s písní od jara do Vánoc. Sálek ICM v městské knihovně od 17.00 hodin.

Čtvrtek 21. prosince
* TRADICE ČESKÝCH VÁNOC. V pořadu o tradici českých vánoc vystoupí PhDr. Vladimíra Jakouběová, citace textů Eva Kordová, hudební doprovod ThMgr. Ondřej Halama. Určeno pro návštěvníky Klubu aktivní senior v Žižkově ulici. Začátek ve 14.00 hodin.

Sobota 23. prosince
* BETLÉMSKÉ SVĚTLO a vánoční koledy v podání turnovských skautů. Tradiční akce s živým betlémem a obdarováním potřebných začíná na náměstí Českého ráje v 17.00 hodin.
* SNAP CALL. Akustický koncert turnovských rock´n´rollových stars. Program podpoří jičínské talentované duo Tchei-chan. „Připravili jsme několik novinek a songy představíme v unplugged podobě, se kterou jsme na jaře doprovázeli kapelu Wohnout,“ zve na akci zpěvák kapely Snap Call David Hlůže. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 24. prosince
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ v Rakousích u betlému pod Fasem. Živý betlém s hudbou. Zpívání koled, vystoupí žesťový dechový orchestr pod vedením R. Mullera. Začátek ve 13.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOČNÍ KONCERT SOUBORU I DILETTANTI. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 60 Kč, děti zdarma.
* VÁNOČNÍ KONCERT Turnováčku a Dechového orchestru ZUŠ. Kostel P. Marie od 14.00 hodin.
* HRAD ROTŠTEJN: 16. Veselé hradní koledování od 13.00 do 15.00 hodin. Písničky času vánočního, Betlémské světlo od skautů, pouštění lodiček, povídání o vánočních časech v době středověkých hradů. Nezapomeňte prosím přinést dobroty na vánoční stromeček pro zvířátka. Vstupné 40 Kč.

Pondělí 25. prosince
* Příběh známý i neznámý… můžete slyšet, vidět a zažít v rámci rodinné bohoslužby, která proběhne od 10.00 hodin v kostelíku Na Poušti nad Železným Brodem. Komponovaný pořad slova, hudby a vystoupení dětí připravuje již tradičně Křesťanské společenství Turnov. Přijďte si na Boží hod osvěžit tělo i ducha příjemnou procházkou (asi 1 km od nádraží; od rozcestníku po zelené). Připraven bude jako tradičně horký čaj, káva, a drobné občerstvení.

Kostelík Na poušti

Úterý 26. prosince
* VÁNOČNÍ MŠE v kostelíku na Bukovině od 14.00 hodin. Mši slouží vikář Václav Vlasák.
* FUNK CORPORATION. Vánoce s Funk Corporation už popáté! Desetičlenný turnovsko-pražský soulový band tentokrát s dechovou sekcí posílenou o hudebníky z metropolitních orchestrů a hudebních divadel opět rozbalí svou show. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 20.00 hodin. Vstupné 100 Kč.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – VÁNOČNÍ KONCERT. Účinkují: Karolína Žmolíková (soprán), Ludmila Juránková (klavír), Jan Pohořalý (trubka). Koncert se uskuteční za laskavé podpory společnosti s ručením omezeným REKUPER SYCHROV. Vstupné: 250 Kč. Od 16.00 hodin (www.zamek-sychrov.cz).

Středa 27. neděle 31. prosince
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – VÁNOČNÍ PROHLÍDKY ZÁMECKÝCH INTERIÉRŮ. Menší skupiny bez rezervace v 10.15, 11.30, 12.45 a 14.00 hodin. Pro skupiny nad pět osob je rezervace nutná na tel. 482 416 011 (10.00 – 14.00). Délka prohlídky je zhruba 50 minut. Vstupné: plné 150 Kč, snížené 110 Kč (www.zamek-sychrov.cz).

Čtvrtek 28. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Vánoční varhanní koncert Radka Rejška. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 60 Kč, děti zdarma.

Pátek 29. prosince
* Unplugged s kapelou LAXIGAL. Klub u Hada (motorkářský klub nad býv. Hotelem Beneš v Nádražní ulici) od 20.00 hodin.

Sobota 30. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT v kapličce v Mašově na návsi od 16.00 hodin.
* DĚTSKÝ DEN, VÁNOCE NA KONÍCH na farmě v Borčicích u Všeně. Začátek ve 13.00 hodin.

Vánoce na koních…

 

Pondělí 1. ledna 2018
* HRAD VALDŠTEJN: Novoroční koncert manželů Lédlových. Pro všechny, kdo se chtějí zaposlouchat do procítěného zpěvu za doprovodu varhan kaple sv. Jana Nepomuckého. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 60 Kč, děti zdarma.
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ. Za podpory města Turnova a turnovských firem se uskuteční tradiční novoroční ohňostroj. Místem konání bude opět autobusové nádraží Na Lukách. Od 16.30 hodin se můžete těšit na doprovodný program, ve kterém obdrží děti za obrázek sladkou odměnu. Tématem letošní výtvarné soutěže jsou „Vánoce a můj nejhezčí dárek“. Děti mohou malovat obrázky s vánočními motivy, ale také dárky, které našly pod stromečkem. Milovníky muziky potěší skupina Duo Big Band. Vedení města popřeje občanům do nového roku a následně odpočítá odpálení samotného ohňostroje.

Sobota 6. ledna
* HRAD VALDŠTEJN: Tříkrálový koncert Hradeckého komorního tucteta. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 60 Kč, děti zdarma.
* TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT VE VŠEŇSKÉM KOSTELE. Po velmi úspěšném koncertu Spirituál kvintetu budou následovat neméně známí umělci. Na společném vystoupení se představí pánové Daniel Hůlka a kytarista Lubomír Brabec. Vstupenky na tento koncert lze osobně zakoupit v předprodeji na obecním úřadu ve Všeni, tel. 481 329 511. Začátek v 18.00 hodin.

Pozvánka na koncert v kostele na Všeni…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.