VZPOMÍNKA NA DOBU, KDY DĚLNÍKY „OŠKUBAL“ SÁM DĚLNICKÝ PREZIDENT
V poválečné Evropě to vypadalo všude stejně, starý kontinent byl zpustošený a nebylo vždycky jednoduché sehnat něco k jídlu. Se svou pražskou babičkou jsem každý týden stál na počátku padesátých let na schodech tehdejšího národního výboru ve frontě, čekali jsme tu, až na nás přijde řada, abychom vyfasovali „potravinové lístky“. Kdo „nekšeftoval“ na venkově na černém trhu, potřeboval lístky, byl-li z města, protože jídlo v obchodech bylo na příděl.