TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ UTRPĚLI DEBAKL NA DOMÁCÍM LEDĚ

0

LEDNÍ HOKEJ / Ani nejlepší divácká kulisa v soutěži nezabránila tomu, že Turnov si po domácí prohře s Frýdlantem musel až do dna znovu vypít kalich hořkosti, který mu tentokrát naplnili strojníci z Jičína. O nepříjemně vysoké prohře se rozhodlo v prostřední části hry.

* HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 2:9 (1:2, 1:6, 0:1). Branky 9. Kotyza, 31. Suska, rozhodčí Novák – Serbus a Svobodová, zásahy gólmanů 32:29, vyloučení 8:4, využití 0:3, oslabení 0:0, diváků 295. Sestava: Brunát (26. Jiránek) – Duda, Zákoutský Jan, Kysilka, Zákoutský Jiří, Zbroj, Šimůnek Jakub – Kotyza, Švík, Hujer – Suska, Maděra, Kysela – Hanuš, Vondráček, Šimůnek Jiří.

Proti vedoucímu celku začal Turnov dobře a po Švíkově nahrávce jej v 9. minutě poslal do vedení Kotyza. Radost na ledě umocněná plným hledištěm bohužel měla jen jepičí život, protože o chvíli později se proti domácímu gólmanovi Brunátovi prosadil jičínský Prokop a vyrovnal stav utkání. Turnovští neudrželi ani remízu, neboť ještě před závěrečnou sirénou prvního dějství hosté poslali puk po ose Krejčík – Prokop – Žďárský a posledně jmenovaný jej dopravil do sítě za Brunátem již podruhé.
Ve střední části hry nezachytila defenzíva černo-bíle-červených nástup Jičína, a ten si po gólu Průška v 21. minutě na Koškově stadionu otevřel doslova střelnici. Střelec si poté užil přízně hned několika asistentů a svými dalšími třemi úspěchy prakticky sám rozhodl o vítězi zápasu, když předtím vyhnal z brány Brunáta. Turnovští sice v 31. minutě ještě snížili Suskou, ale pak už si na brankáře hostů Kořínka nikdo nepřišel, a mj. také kvůli několika využitým přesilovkám Žďárský s Prokopem dílo zkázy dokonali, takže třetí třetina se už jenom dohrávala. Poslední slovo v ní patřilo jičínskému Marčekovi, kterému symbolicky asistoval kanadskými body naditý muž kola Průšek. „Po vyrovnané první třetině nastala ve druhé třetině demolice naší obrany v režii Průška. Hosté využili mezer v turnovském obranném pásmu a šesti góly rozhodli,“ glosoval zklamaně trenér Libor Šlechta.

Ostatní výsledky: Varnsdorf – Lomnice 3:6, Slavoj Liberec – Č. Lípa 13:7.

1. HC St. stroje Jičín 7 7 0 0 0 54:10 21
2. HC Frýdlant v Č. 7 6 0 0 1 39:20 18
3. HC Turnov 1931 8 4 0 0 4 36:33 12
4. HC Slavoj Liberec 6 3 0 0 3 35:35 9
5. HC Lomnice n. P. 7 3 0 0 4 30:41 9
6. HC TS Varnsdorf 7 2 0 0 5 21:42 6
7. HC Česká Lípa 8 0 0 0 8 30:67 0