Víkendové pozvánky

0

Kulturnov! To je hlavní pozvánka nadcházejícího víkendu. Během sobotního odpoledne a večera 23. září uvidíte a uslyšíte průřez zdejší kulturou!

Sobota 23. září
* O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA. Slavnou hudební pohádku zná z televizní obrazovky snad každý, proslavilo ji i herecké obsazení – Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová či Jiří Krampol a Dáda Patrasová. Do turnovského divadla ji v rámci cyklu „Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla“ přiveze ve své vlastní aranži Divadlo Scéna Zlín. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: KNÍŽECÍ LOV. Svátek luku a nože. Základní instruktáž pro střelbu z luku pro děti. Pro všechny příchozí děti možnost 30 výstřelů na makety zvířat na dětském okruhu v ceně vstupného. Pro dospělé střelba pod dohledem instruktorů v ceně vstupného (ve vymezených prostorách také možnost střelby z vlastního luku). Opakovaná vystoupení profesionálů s ukázkami středověké, japonské, indiánské a bojové lukostřelby. Tři typy lukostřeleckých závodů k vidění v zajištěném prostoru (3D lukostřelba, olympijská lukostřelba a střelba ATL – Lukostřelec.cz). Prodejní výstava nožů. Účast 15 vynikajících nožířů z celé ČR, ukázky práce kovářů a studentů ze SUPŠ a VOŠ Turnov. Od 10.00 do 16.00 hod.
* KULTURNOV: OSLAVA TURNOVSKÉ KULTURY PODRUHÉ. Prostor před Střelnicí a uvnitř kulturního domu od 13.00 do pozdních nočních hodin. Více v samostatné pozvánce.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. Již popáté se tu sejdou strašidla, bludičky a další strašidelná havěť ze širokého okolí. Chybět nebudou ani neživé exponáty. Trasa bude osvícena barevnými světélky a svíčkami, a kdo bude potichu, může z temného lesa uslyšet i strašidelné zvuky. Start: 18.30 – 19.30 dětí do 6 let, od 19.30 do 21.30 děti od 6 let. Vstupné: 40 Kč od 4 let. Občerstvení zajištěno. Start na koupališti v Jenišovicích. Rezervace času startu na jitka.kr@centrum.cz. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.

Neděle 24. září
* HRAD VALDŠTEJN: Narozeniny Albrechta z Valdštejna. Setkání s generalissimem, při němž bude příležitost oslavit jeho nedávné narozeniny. Od 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.

Sportovní pozvánky

Sobota 23. září
* 3. ROČNÍK TENISOVÉHO TURNAJE VE ČTYŘHRÁCH „O POHÁR ČESKÉHO RÁJE.“ Tenisový areál v turnovské Koškově ulici od 8.00 hodin.
* JUDO – krajský přebor mladších a starších žáků a žákyň Libereckého KS Judo pro rok 2017. Turnaj se koná ve sportovní hale TSC Turnov u nádraží od 10.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Astra Praha. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 12.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, divize mužů: Sokol Turnov – Sokol Jablonec n. J. Sokolovna ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Rovensko – Semily (16:30), Sedmihorky – Rovensko (17:00), I. B třída: Jenišovice – Stráž n. N. (16:30).

Neděle 24. září
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Kolín (16:30), OP-Jablonecko: Jenišovice B – Zásada (16:30), OS-Semilsko: Rovensko B – Benecko (16:30).
* LEDNÍ HOKEJ / Pohár Českého ráje: HC Turnov 1931 – Nová Paka (17.00) ZSLK.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.