Víkendové pozvánky

0

Kulturnov! To je hlavní pozvánka nadcházejícího víkendu. Během sobotního odpoledne a večera 23. září uvidíte a uslyšíte průřez zdejší kulturou!

Sobota 23. září
* O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA. Slavnou hudební pohádku zná z televizní obrazovky snad každý, proslavilo ji i herecké obsazení – Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová či Jiří Krampol a Dáda Patrasová. Do turnovského divadla ji v rámci cyklu „Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla“ přiveze ve své vlastní aranži Divadlo Scéna Zlín. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: KNÍŽECÍ LOV. Svátek luku a nože. Základní instruktáž pro střelbu z luku pro děti. Pro všechny příchozí děti možnost 30 výstřelů na makety zvířat na dětském okruhu v ceně vstupného. Pro dospělé střelba pod dohledem instruktorů v ceně vstupného (ve vymezených prostorách také možnost střelby z vlastního luku). Opakovaná vystoupení profesionálů s ukázkami středověké, japonské, indiánské a bojové lukostřelby. Tři typy lukostřeleckých závodů k vidění v zajištěném prostoru (3D lukostřelba, olympijská lukostřelba a střelba ATL – Lukostřelec.cz). Prodejní výstava nožů. Účast 15 vynikajících nožířů z celé ČR, ukázky práce kovářů a studentů ze SUPŠ a VOŠ Turnov. Od 10.00 do 16.00 hod.
* KULTURNOV: OSLAVA TURNOVSKÉ KULTURY PODRUHÉ. Prostor před Střelnicí a uvnitř kulturního domu od 13.00 do pozdních nočních hodin. Více v samostatné pozvánce.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. Již popáté se tu sejdou strašidla, bludičky a další strašidelná havěť ze širokého okolí. Chybět nebudou ani neživé exponáty. Trasa bude osvícena barevnými světélky a svíčkami, a kdo bude potichu, může z temného lesa uslyšet i strašidelné zvuky. Start: 18.30 – 19.30 dětí do 6 let, od 19.30 do 21.30 děti od 6 let. Vstupné: 40 Kč od 4 let. Občerstvení zajištěno. Start na koupališti v Jenišovicích. Rezervace času startu na jitka.kr@centrum.cz. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.

Neděle 24. září
* HRAD VALDŠTEJN: Narozeniny Albrechta z Valdštejna. Setkání s generalissimem, při němž bude příležitost oslavit jeho nedávné narozeniny. Od 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.

Sportovní pozvánky

Sobota 23. září
* 3. ROČNÍK TENISOVÉHO TURNAJE VE ČTYŘHRÁCH „O POHÁR ČESKÉHO RÁJE.“ Tenisový areál v turnovské Koškově ulici od 8.00 hodin.
* JUDO – krajský přebor mladších a starších žáků a žákyň Libereckého KS Judo pro rok 2017. Turnaj se koná ve sportovní hale TSC Turnov u nádraží od 10.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Astra Praha. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 12.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, divize mužů: Sokol Turnov – Sokol Jablonec n. J. Sokolovna ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Rovensko – Semily (16:30), Sedmihorky – Rovensko (17:00), I. B třída: Jenišovice – Stráž n. N. (16:30).

Neděle 24. září
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Kolín (16:30), OP-Jablonecko: Jenišovice B – Zásada (16:30), OS-Semilsko: Rovensko B – Benecko (16:30).
* LEDNÍ HOKEJ / Pohár Českého ráje: HC Turnov 1931 – Nová Paka (17.00) ZSLK.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.