ŽENY S KULATÝM NESMYSLEM U NOHY. DOJDE NA SETKÁNÍ PO LETECH?
K rozhodně nechtěné mystifikaci našich čtenářů došlo 8. září 2012, kdy jsme v TvA informovali o premiéře ženského fotbalu, v které fotbalistky FK Pěnčín-Turnov odehrály v Pěnčíně svůj první oficiální mistrovský zápas, a to hned III. ligy. Ač „divoženky“ prohrály s DFK Mnichovo Hradiště 0:5, do hlediště dorazilo 250 diváků! Jak nás dodatečně upozornila Lenka Andělová (za svobodna Skřivanová), fotbal v srdci Českého ráje hrály ženy už v sedmdesátých letech! Je tedy slušností uvést vše na pravou míru. „Nechci tvrdit, že jsme v Čechách byly vůbec první, ale jedny z prvních určitě,“ potvrzuje její spoluhráčka Marie Mikušová, rozená Mašková.