Zloději s vrtákem opět na scéně

0

V noci ze 14. na 15. srpna vnikl do rodinného domku v satelitní zástavbě v Turnově zloděj, který tu způsobil škodu za 300 000 korun. Pachatel se do objektu dostal potom, co vrtákem zcela neslyšně navrtal otvor do rámu francouzského okna v přízemí, když majitelé spali v patře. V domě se zajímal hlavně o peníze v hotovosti. Jedná se velmi pravděpodobně o stejného pachatele, který má na svědomí i vloupání do rodinného domu v Turnově v letošním dubnu a další dvě ve stejné lokalitě v listopadu loňského roku. Všechny případy mají společné to, že při nich zloděj použil vrták na balkonový nebo okenní rám. Kulatý otvor nad zámkovým systémem je jeho typickým „podpisem“ na všech místech, kde byl. Není vyloučeno, že pracuje v týmu. Na objasňování vloupání do rodinných domů spáchaných vrtákem kriminalisté pracují, nicméně totožnost pachatele zatím neznají.
Apelujeme nyní zejména na obyvatele satelitních zástaveb v Turnově, aby věnovali okolí svého bydliště velkou pozornost, a pokud přitom zpozorují něco neobvyklého nebo podezřelého, žádáme je, aby kontaktovali tísňovou linku Policie ČR 158. Například nás zajímá pohyb cizích osob na zahradách domků nebo v jejich bezprostřední blízkosti.
Znesnadnit zlodějům přístup do vašeho domova můžete tím, že si vyměníte běžné okenní kličky za kličky bezpečnostní s polohovací pojistkou anebo si pořídíte uzamykatelné polohovací kliky.
Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.