STRÁŽNÍCI PŘESTĚHOVÁNI, REKONSTRUKCE DOMU VE SKÁLOVĚ ULICI MŮŽE ZAČÍT

0

Po dobu rekonstrukce bývalého domova mládeže ve Skálově ulici, který se promění v moderní budovu městského úřadu, sídlí městská policie ve dvou provizorních buňkách před domem. Šatny a kancelář velitele byly přestěhovány do zadního traktu spořitelny, v buňkách je pouze prostor pro operačního strážníka, monitory bezpečnostních kamer a malé zázemí hlídek. Vzhledem k navazující technice, především kamerovému bezpečnostnímu systému, muselo být provizorní pracoviště umístěno co nejblíže tomu původnímu, proto se také z budovy k buňkám sbíhají propojovací kabely soustředěné do dvou plastových rour.

Nové sídlo městské policie před domem čp. 466

V tomto stavu musí strážníci vydržet až do ukončení rekonstrukce objektu, což bude na podzim 2018. V nové budově bude městská policie sídlit v místě bývalé školní jídelny a kuchyně, kde naposledy byla cukrářská výroba soukromé firmy. Z boku směrem k základní škole bude samostatný vchod pro veřejnost a zezadu ještě samostatný služební vchod. Po několika stěhováních by to mělo být definitivní umístění služebny a zázemí turnovské městské policie. Ta má nyní 15 strážníků včetně psovoda se psem, na začátku zimy dokončí tři strážníci povinný vzdělávací kurz, takže městských policistů bude od ledna 2018 celkem 18, což je konečný stav schválený zastupitelstvem.
Po dobu rekonstrukce fungují stávající telefony (481 366 600 a tísňový 156), strážníci slouží nepřetržitě 24 hodin sedm dnů v týdnu.

Rozvody z bezpečnostních kamer z původní budovy vedou provizorně do blízkých buněk

Práce na rekonstrukci domu čp. 466 ve Skálově ulici začnou 1. srpna, termín dokončení je stanoven na 30. října 2018. Výběrové řízení na stavbu vyhrála firma Termil Jablonec nad Nisou. Náklady mírně přesahují 58,5 milionů korun včetně DPH, úhrada proběhne bez dotace, tedy zcela z rozpočtu města. Po dobu rekonstrukce došlo také ke změně sídla některých odborů radnice.

V nové budově bude mít městská policie samostatný vchod z boku

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.