ČTYŘI DOTAČNÍ PROGRAMY NA PODPORU JEDNOTEK POŽÁRNÍ OCHRANY

0

Liberecký kraj opět podpoří jednotky požární ochrany v regionu a také boj s kriminalitou. „Chtěl bych dobrovolným hasičům poděkovat za jejich dlouhodobou práci. Za posledních deset let je kraj podpořil bezmála 169 miliony korun, ať už se jedná o dotace na vybavení, pořízení automobilů či výstavbu výjezdových stanic. Od roku 2017 funguje i program na podporu jednotek požární ochrany druhého stupně, které musí vyjíždět k zásahům do pěti minut. Jedná se o program na vytváření pracovních míst. Už od roku 2016 pak přispíváme z vlastního rozpočtu na projekty z ministerského programu Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, a to zejména na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice. Tyto dotace pak budeme rozdělovat v květnu letošního roku,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Schváleny jsou tyto dotační programy:

* Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje s penězi na rozdělení ve výši 14.038.642 korun. Žadatelé mohou tyto peníze využít například na pořízení a opravy cisternových automobilových stříkaček, dopravních automobilů či na vybavení a výstavbu objektů.
* Podpora Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Libereckého kraje s penězi na rozdělení ve výši 1.200.000 korun. Program je zaměřen na podporu sportovní a kulturní činnosti pobočných spolků Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Libereckého kraje. Konkrétně na organizování letních táborů a soustředění mladých hasičů, organizování hasičských soutěží dětí a mládeže i dospělých a organizování projektů v oblasti vzdělávání, historie a muzejnictví.
* Dotace obcím Libereckého kraje na činnost jednotek požární ochrany II (JPO II) s penězi na rozdělení ve výši 800.000 korun. Účelem programu je vytváření pracovních míst v jednotkách sboru dobrovolných hasičů kategorie JPO II a jejich finanční zajištění.
* Prevence kriminality s penězi na rozdělení ve výši 195.350 korun. Podpora je určena na neinvestiční projekty obcí zaměřené na snižování kriminality či omezování příležitostí k páchání trestné činnosti a dále také na vzdělávání v oblasti prevence kriminality a projekty zaměřené na rizikové skupiny osob, u nichž je zvýšená pravděpodobnost, že se stanou pachateli nebo oběťmi trestné činnosti.

Na území Libereckého kraje působí celkem 227 jednotek požární ochrany, a to 217 dobrovolných a 10 profesionálních. Vedle toho v regionu dále funguje jedna profesionální jednotka podniku Správa železnic (Hasičská záchranná služba Správy železnic) v Liberci a dále šest podnikových jednotek dobrovolných hasičů.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.