KRAJSKÝ SOKOLSKÝ SLET PŘILÁKAL PŘES ČTYŘI TISÍCE DIVÁKŮ

0

Víkend od 7. do 9. června patřil sokolům. Hlavní myšlenkou letošního sletu je „Slet spojuje“, a to nejen cvičence ve skladbách nebo všechny sokoly. Cílem Krajského sletu bylo propojit sokolské hnutí i s veřejností a ostatními sportovci. Pořadatelé proto připravili od pátku až do neděle nabitý program.

Na stadionu probíhaly zkoušky skladeb, při nichž cvičenci pilovali poslední detaily včetně nástupů a odchodů. Mimo nácviky zaplnili sokolové s turnovskou veřejností kostel sv. Mikuláše, v němž proběhla slavnostní mše za zdar sletu. Pro účastníky byly připraveny pěší výlety včetně návštěvy Prachovských skal za doprovodu jejich majitelky a proběhlo dvojí úspěšné splutí rafty na Jizeře. Sokolové měli k dispozici koloběžky, byly zorganizovány tři cyklovýlety, beachvolejbalový turnaj a děti si mohly po návštěvě dětského dne opéci připravené buřty. Napomoci vzdělání pak měly za cíl prohlídky Muzea Českého ráje, vodojemu v Ohrazenicích nebo mnoho výstav v okolí sokolovny. Doprovodný program vyvrcholil v sobotu večer hudebním vystoupením skupin Bodlák a Gorale a připravenou ohňovou show.
V neděli 9. června se na stadionu Ludvíka Daňka uskutečnil jako vyvrcholení celého víkendu Krajský sokolský slet. Zahájení sletového dne proběhlo na turnovském náměstí, na němž prezentovali sokolové svoji činnost ve dvouhodinovém programu plném sportovních vystoupení. Po zdravicích mnoha významných hostů vyšel z náměstí sokolský průvod, který byl jedním z vrcholů sletového setkání. V něm napochodovala před nadšené diváky na stadionu většina cvičenců.

Po slavnostním zahájení se postupně představilo devět sletových skladeb, prezentovaly se sokolské sportovní oddíly a se sportovní gymnastikou vystoupili Flying Boys. Patnáct stovek sokolů ze sokolských žup Ještědské, Jizerské, Krkonošské-Pecháčkovy společně s hostujícími cvičilo ve skladbách: Čmeláčci (rodiče s dětmi), Mravenci (předškoláci), Sokolhraní (mladší žactvo), Fitness (starší žactvo, dorost), Leporelo (ženy), Babí léto (ženy), V rytmu srdce (ženy), Před kamerou (muži) a Rocková symfonie (ženy a muži). Věrná garda svou skladbou Spějme dál zavzpomínala na bývalou náčelnici Jarinu Žitnou. Nejmladšímu cvičenci byly dva roky, nejstaršímu osmdesát tři let.

Nabitý dvouapůlhodinový program nabídl úžasné sletové skladby plné pestrobarevných úborů, skvělých hudebních doprovodů i netradičního cvičebního náčiní. Slunečné počasí přilákalo více jak čtyři tisícovky diváků, kteří jednotlivé skladby doprovázeli nadšeným potleskem. Pochvalu si zaslouží i všichni organizátoři sletového odpoledne. Významné poděkování a uznání za finanční pomoc pak patří všem našim sponzorům od Libereckého kraje, města Turnov a ČOS až po mnoho regionálních přispěvatelů.
Nyní na naše cvičence čeká XVII. všesokolský slet v Praze ve dnech 4. a 5. července. Přijeďte je podpořit i vy!
Lenka Plívová, Sokol Turnov, www.sokolturnov.cz

Viz také ZDE.

Snímky z programu sletu na stadionu (vstupné bylo dobrovolné)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.