Víkendové pozvánky

0

Pohádkový les na Drábovně, pouť na Všeni, svatební víkend na zámku Sychrov, Podkrkonošský symfonický orchestr v Tatobitech, jarmark u Ábelova mlýna, Jiřina Bohdalová v Malé Skále, dva divizní fotbalové zápasy…

Pátek 3. května
* ADINA ATLAS A PEPRMINTOVÁ SLUNCE. Turnovští rockeři Adina Atlas a Peprmintová Slunce zaujmou svou syrovostí a silnými melodiemi. A to je přesně to, co toto neobvyklé uskupení zdobí. Frenetické bubnování Kennyho Hammera neopakovatelným způsobem doprovází písně kytaristy a zpěváka Pete Jarského. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 4. května
* VÍTÁNÍ PTAČÍHO ZPĚVU. Tradiční akce pro veřejnost zaměřená na pozorování a poslouchání ptáků. Akce probíhá ve spolupráci Domu přírody Českého ráje v Dolánkách s Českou společností ornitologickou, Správou CHKO Český ráj a ZO ČSOP Bukovina. Sraz na parkovišti u rybníka Věžák v 6.00 hodin.
* 9. ROČNÍK POHÁDKOVÉHO LESA NA DRÁBOVNĚ. Tentokrát se vydáme po stopách hledačů drahokamů. Trasa vede po Zlaté stezce Českého ráje a provede vás mezi skalami s krásnými výhledy na řeku Jizeru. Těšit se můžete na spoustu pohádkových bytostí, které pro Vás mají připravené opět zajímavé úkoly. V cíli opékání buřtů. Občerstvení zajištěno. Vstupné: 40 Kč za děti a dospělé od 4 let, mladší zdarma. Start od 9.00 do 11.00 hodin mezi Voděrady a Záborčím (bude značeno z Jenišovic a Frýdštejna). Za nepříznivého počasí sledujte www.jenisovice-detem.cz.
* JARMARK NA LOUCE u Ábelova mlýna. Další ročník nejen řemeslných trhů v Dolánkách. Neformální zahájení v 10.00 hodin, od 15.00 hodin vystoupení Čmukařů, ukončení jarmarku v 18.00 hodin.
* MALÁ SKÁLA. Galerie Arva Patria na Boučkově statku: obrazy Josefa Jíry. Vernisáž v sobotu 4. května od 17.00 hodin, výstavu uvede herečka Jiřina Bohdalová. Výstava Jírových portrétů potrvá do 16. června. Od 18. června do 11. srpna zde budou vystaveny jeho realizace na deskách, dřevu a plechu a od 13. srpna do 29. září další výběr z díla. Více na www.maloskalskagalerie.cz.
* Občanské sdružení Dědina zve od 19.30 hodin do kulturního domu v Tatobitech na VII. KONCERT PODKRKONOŠSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU. Na programu je to nejlepší z ruské hudby. Předprodej vstupenek OÚ Tatobity, tel. 481 381 161, a prodejna PESO Turnov, tel. 732 462 594.
* OBLÍBENÁ HUDBA ROHANŮ A CLAM-GALLASŮ. Zámecká oranžérie na Sychrově od 18.00 hodin. Na programu jsou díla L. van Beethovena, W. A. Mozarta, A. Dvořáka ad.
* BA NAOPANK. Psycho-punk-popový kvartet z Turnova vznikl v reakci na předsmrtnou ztuhlost místní hudební scény. Každý z jeho úderných songů je jako defibrilační výboj vedený do selhávajícího srdce Českého ráje. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 4. a neděle 5. května
* TRADIČNÍ VŠEŇSKÁ POUŤ – pouťové atrakce, stánky, občerstvení…
* IX. SVATEBNÍ DNY NA ZÁMKU SYCHROV. Pro všechny (nevěsty, ženichy a svatební organizátory), kteří plánují svatební obřad na zámku Sychrov, proběhne tzv. svatební den, kdy si budete moci prohlédnout zámecké prostory slavnostně nazdobené a připravené pro obřad. Po oba dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 4. května
* FOTBAL / divize: FK Přepeře – Pardubice B, FK Turnov – Český Brod (10.30), KP: Rovensko – Doksy (17.00), I. A třída: Jenišovice – Kr. Studánka (17.00), I. B třída: Přepeře B – Smržovka (14.00), Semilsko-OS: Tatobity – Kruh, Přepeře C – Bozkov B (17.00).

Neděle 5. května
* FOTBAL / Jablonecko-OP: M. Skála – Tanvald, Jenišovice B – Zásada (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.