PÁTÝ DEN PRO RODINU

0

V sobotu 1. září v turnovském KAMAXU uspořádali v pořadí již pátý Den pro rodinu. I přes poměrně chladné a deštivé počasí do závodu na Vesecku dorazily stovky zaměstnanců s celými rodinami. Právě na rodinné zázemí si v této firmě velmi potrpí, skupina KAMAX je dodnes z Německa řízena jako rodinná firma, byť závody má v současnosti roztroušeny po celém světě. Setkání v Turnově se zúčastnili lidé z nejvyššího vedení včetně vnuků zakladatele společnosti – přijeli Vanessa Kellermann a Martin Burgholte, kteří se oba ve třetí generaci vlastníků také podílejí na řízení firmy.

Snímek ze slavnostního zahájení

Na snímku (zleva): dr. Wolfgang Scheiding, vedoucí prodeje a marketingu celého Kamaxu, Martin Půta, Vladimír Košíček a dr. Rolf Hengstenberg, šéf nejvyššího centrálního vedení firmy

„Den pro rodinu jsme letos uspořádali k 25. výročí od založení pobočky KAMAXU v Turnově. Tehdy jsem tu začínal s třiceti pracovníky, dnes jich máme téměř šest stovek,“ shrnul při slavnostním zahájení jednatel zdejšího závodu Vladimír Košíček. Turnovský KAMAX patří v celé skupině k těm nejlepším, aktuálně je druhým největším závodem v Evropě. Letos poprvé zde dosáhnou obratu přes 100 milionů euro, tedy více než 2,5 miliardy korun. Firma má v Turnově dva závody, jeden v Nudvojovicích, druhý v průmyslové zóně Vesecko.

Jak na setkání poznamenal hejtman Libereckého kraje Martin Půta, každý, kdo pracuje v nějaké veřejné funkci nebo jako úředník ve státní správě by měl čas od času navštívit nějakou firmu na krátkodobou stáž. „Z toho, co vy vyrobíte, se platí daně, z kterých může veřejný sektor fungovat a určovat, na co peníze z vašich daní půjdou. Pro některé úředníky by to bylo velmi poučné vědět, s jakou rychlostí a kvalitou se pracuje v běžné průmyslové firmě,“ uvedl hejtman M. Půta, který současně firmě, která patří k největším zaměstnavatelům v Libereckém kraji, popřál dalších úspěšných 25 let.

Rodiče měli možnost ukázat potomkům své pracoviště

O prohlídky závodu byl zájem

Vypuštění balonků se vzkazy, minule jeden doletěl víc než 100 kilometrů…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.