KVĚTNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Je tu jeden z nejkrásnějších měsíců v roce a nabídka akcí tomu vždy odpovídá. Ne jinak je tomu i letos. Cesty lesem pohádek, koncerty, besedy, můžete naživo zažít Bohemian Rhapsody i Michala Hrůzu, svézt se parním vlakem, podívat se do Říma i do Afriky, proletět se vrtulníkem a poslední květnový víkend navštívit Staročeské trhy s opravdu bohatým a zajímavým doprovodným programem…

Středa 1. května
* MÁJ NA VALDŠTEJNĚ. Již po devatenácté zazní ve svátečním odpoledni na Valdštejně Máchův Máj v melodramatickém ztvárnění hudebního skladatele, režiséra, dramaturga a pedagoga Zdeňka Zahradníka. Zveme vás k zaposlouchání se do krásných veršů a dramatické hudby, jež zazní před kapličkou sv. Jana Křtitele s nově zrestaurovanou nástěnnou malbou světce, jehož tvář je dle legendy Máchovým portrétem. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Čtvrtek 2. května
* KONCERT ORCHESTRŮ ZUŠ TURNOV. Vystoupí tři smyčcové orchestry: dechový orchestr, Big band a kytarový orchestr. KC Střelnice od 18.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 3. května
* ADINA ATLAS A PEPRMINTOVÁ SLUNCE. Turnovští rockeři Adina Atlas a Peprmintová Slunce zaujmou svou syrovostí a silnými melodiemi. A to je přesně to, co toto neobvyklé uskupení zdobí. Frenetické bubnování Kennyho Hammera neopakovatelným způsobem doprovází písně kytaristy a zpěváka Pete Jarského. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 4. května
* VÍTÁNÍ PTAČÍHO ZPĚVU. Tradiční akce pro veřejnost zaměřená na pozorování a poslouchání ptáků. Akce probíhá ve spolupráci Domu přírody Českého ráje v Dolánkách s Českou společností ornitologickou, Správou CHKO Český ráj a ZO ČSOP Bukovina. Sraz na parkovišti u rybníka Věžák v 6.00 hodin.
* 9. ROČNÍK POHÁDKOVÉHO LESA NA DRÁBOVNĚ. Tentokrát se vydáme po stopách hledačů drahokamů. Trasa vede po Zlaté stezce Českého ráje a provede vás mezi skalami s krásnými výhledy na řeku Jizeru. Těšit se můžete na spoustu pohádkových bytostí, které pro Vás mají připravené opět zajímavé úkoly. V cíli opékání buřtů. Občerstvení zajištěno. Vstupné: 40 Kč za děti a dospělé od 4 let, mladší zdarma. Start od 9.00 do 11.00 hodin mezi Voděrady a Záborčím (bude značeno z Jenišovic a Frýdštejna). Za nepříznivého počasí sledujte www.jenisovice-detem.cz.
* JARMARK NA LOUCE u Ábelova mlýna. Další ročník nejen řemeslných trhů v Dolánkách. Neformální zahájení v 10.00 hodin, od 15.00 hodin vystoupení Čmukařů, ukončení jarmarku v 18.00 hodin.

Snímek je z poslední zkoušky orchestru před premiérou v Lomnici nad Popelkou

* Občanské sdružení Dědina zve od 19.30 hodin do kulturního domu v Tatobitech na VII. KONCERT PODKRKONOŠSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU. Na programu je to nejlepší z ruské hudby. Předprodej vstupenek OÚ Tatobity, tel. 481 381 161, a prodejna PESO Turnov, tel. 732 462 594.
* OBLÍBENÁ HUDBA ROHANŮ A CLAM-GALLASŮ. Zámecká oranžérie na Sychrově od 18.00 hodin. Na programu jsou díla L. van Beethovena, W. A. Mozarta, A. Dvořáka ad.
* BA NAOPANK. Psycho-punk-popový kvartet z Turnova vznikl v reakci na předsmrtnou ztuhlost místní hudební scény. Každý z jeho úderných songů je jako defibrilační výboj vedený do selhávajícího srdce Českého ráje. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 4. a neděle 5. května
* TRADIČNÍ VŠEŇSKÁ POUŤ – pouťové atrakce, stánky, občerstvení…
* IX. SVATEBNÍ DNY NA ZÁMKU SYCHROV. Pro všechny (nevěsty, ženichy a svatební organizátory), kteří plánují svatební obřad na zámku Sychrov, proběhne tzv. svatební den, kdy si budete moci prohlédnout zámecké prostory slavnostně nazdobené a připravené pro obřad. Po oba dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Pondělí 6. května
* SYNAGOGA TURNOV: MASARYK A SVATÁ ZEMĚ. Výstava Masaryk a Svatá země, zapůjčená z velvyslanectví Státu Izrael, představuje na 15 panelech mnohdy dosud nepublikované fotografie a další archivní materiál z návštěvy prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka ve Svaté zemi v roce 1927. Vernisáž výstavy proběhne od 16.00 hodin za účasti Daniela Merona, velvyslance Státu Izrael v České republice. V rámci vernisáže vystoupí kytarista a učitel ZUŠ Turnov Petr Kostka. Synagoga v Krajířově ulici. Výstava potrvá do 30. května.
* ČÍNSKÁ MEDICÍNA a výrobky na bázi starých tibetsko-čínských receptur. Kosmeceutika TianDe – výrobky pro zdraví i pro krásu. KC Střelnice od 17.00 hodin. Vstup volný.

Úterý 7. května
* RUMUNSKO – DIVOKÉ, SPONTÁNNÍ A PESTRÉ. Cestovatel a etnograf Ondřej Landa bude přednášet o rumunské přírodě, venkově a kultuře u příležitosti letošního předsednictví Rumunska v EU. Knihovna na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.
* A PAK UŽ TAM NEZBYL ANI JEDEN. Detektivka podle slavného románu Agathy Christie. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. V předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Středa 8. května
* 19. ROČNÍK HAŠKOVY VELOCIPIÁDY – tradiční slavnost s exhibiční jízdou cyklistů na historických i současných kolech a také v dobových kostýmech. Prezentace od 13.00 hod na hřišti Kopanina na Všeni, start spanilé jízdy v 15.00 hodin.

Pátek 10. května
* QUEENIE. Jedna z nejuznávanějších tribute band legendárních Queen! Zažijte Bohemian Rhapsody naživo. „Najít termín nebylo snadné,“ říkají pořadatelé. Březen a duben trávila kapela na turné v Belgii, Švédsku a Kostarice, ale ihned po návratu rozjede svou velkolepou show v Pěnčíně. Jako předkapela vystoupí jičínsko-turnovské seskupení THE BEATLES VETERAN CLUB, takže na své si přijdou i milovníci legendární liverpoolské čtveřice. KD Pěnčín od 20.30 hodin. Sál bude otevřen od 19.00 hodin.

Sobota 11. května
* 28. ROČNÍK CESTY LESEM POHÁDEK – pochod pohádkovým lesem v délce 7 km v okolí Všeně, trasa pro kočárky v délce 4 km. Start hřiště Kopanina na Všeni a od základní školy na Všeni od 9.00 do 11.00 hodin. Cíl na hřiště Kopanina.
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Cesta kolem světa s Willy Fogem. Zábavný rodinný den v parku. Více na www.zamek-hrubyrohozec.cz.
* VESECKÝ KOŠT VÍN. Řízená degustace pod taktovkou zkušeného sommeliera. Sokolovna ve Vesci (Mírová pod Kozákovem) od 16.30 hodin. Od 19.00 hodin živá hudba a další doprovodné akce. Vstupné 350 Kč, vstupenky a další info na e-mailu: h.kocour@seznam.cz, tel. 737 113 816.
* MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY. Stejně jako loni vás čeká koncert skvělého hudebníka a turnovského rodáka v letním kině v rámci Festivalu na Jizeře 2019. Program: 18.30 – předkapela (bude upřesněno), 19.30 – Michal Hrůza a kapela Hrůzy. Těšit se můžete na průřez tvorbou tohoto skvělého textaře, kytaristy a zpěváka, který je na české hudební scéně již více než dvacet let. Michal Hrůza je jedním ze zakládajících členů skupiny Ready Kirken, s nimiž natočil pět hudebních alb a napsal více než padesát písní a textů. Festival na Jizeře. Letní kino Turnov od 18.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 400 Kč.
POZOR! Koncert je přeložen na 14. září, již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti!

Neděle 12. května
* DÍLNA DÁREČKOVÁ, KYTIČKOVÁ A TISKAŘSKÁ. Dárečky pro maminky k svátku matek, doplněné výrobou kytiček, přání a šperků. Lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Lenka Bendáková se těší hlavně na společné tvoření tatínků s dětmi. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* MONETOVY LEKNÍNY – MAGIE SVĚTLA A VODY. Fascinující putování po mistrovských dílech Clauda Moneta přináší snímek Monetovy lekníny – magie vody a světla. Co inspirovalo génia a bezpochyby největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo. Dokumentární snímek. Kino Sféra od 17.00 hodin. Vstupné 130 Kč, 115 Kč.
* SYNAGOGA TURNOV: ŽIDOVSKÉ HOUSLE KLASICKÉHO REPERTOÁRU. Prvním koncertem letošní sezony v turnovské synagoze bude vystoupení půvabné houslistky Jany Kubánkové. Program bude založen na prezentaci děl židovských autorů pro klasické sólové housle. Houslistku na klavír doprovodí známý turnovský klavírista a skladatel Martin Hybler. Vstupné 100 Kč, začátek v 17.00 hodin.

Pondělí 13. května
* RADŮZA S KAPELOU. Oblíbená písničkářka se vrací po pěti letech do Turnova, tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z nového alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 420 Kč.

Úterý 14. května
* JARNÍ PŘEHLÍDKA V PONORCE. Společná besídka kroužků irských tanců, streetdance, divadelního a kytarového kroužku. Budova a zahrada Žluté ponorky, Husova ul., začátek v 17.00 hodin.

Středa 15. května
* VŠECHNY CESTY VEDOU DO ŘÍMA. Patrika Kotrbu si možná pamatujete z loňské přednášky o cestě do Santiaga de Compostela. Tentokrát bude řeč o cestě do Říma, pěším cestování Evropou, které dalo dohromady 7 000 kilometrů a tři roky na cestách. Patrik spával na schodech pod portály raně gotických bazilik, trávil dny v románských katedrálách… a prostor i čas ztrácely svůj význam. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 16. května
* MALBA GRAFICKOU BARVOU. Výtvarná dílna pro dospělé. Malujeme různými pomůckami (špachtle, válečky, houbičky, hadříky apod.). Kapacita osm osob, cena 300 Kč. Prosíme případné zájemce, aby zaslali závaznou rezervaci na adresu: ladicka@email.cz. Výtvarná dílna Žluté ponorky od 18.00 do 22.00 hodin.
* TROJPROGRAM: WHEELDON / SIDI LARBI / PITE. Současná tvář Královského baletu v Londýně se představí v dílech tří současných předních choreografů. Umění v kině, přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

Pátek 17. května
* HITMAKERS. V březnu letošního roku trojice rockerů natočila videoklip k písni Blbej den, který se natáčel v prostorách Střelnice. A na co se můžete těšit? Na vlastní rockovou tvorbu z již vydaných alb Láska jak trám a Světlo zůstane v nás. Ale i na písně z nového alba. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 18. května
* ŠKOLA HROU – ZA SVOBOD(O)U! ZŠ Skálova srdečně zve zájemce na zábavné dopoledne. Soutěže, hry, hudební vystoupení, prohlídka věže a školy, občerstvení. ZŠ Skálova od 9.00 do 13.00 hodin.
* TRADIČNÍ ŠKOLNÍ JARMARK NA ŽIŽKOVCE. Děti a učitelé ze Žižkovky srdečně zvou nejen všechny rodiče, prarodiče, kamarády, ale i ostatní zájemce na již tradiční ŠKOLNÍ JARMARK od 9.00 hodin ve školní zahradě a v prostorách školy. Hlavním bodem programu je školní akademie, na které vystoupí žáci a hosté. V doprovodných programech jsou připraveny soutěže pro děti, tombola, skákací hrad, stánky s výrobky dětí. Bude možné zhlédnout ukázky kovářské práce, výcviku psů ad. Velmi zajímavá bude i prezentace legorobotiky. Celé dopoledne návštěvníkům zpříjemní kavárnička, občerstvení i stánek s dobrůtkami, které připraví starší žáci.
* VALDŠTEJNSKÁ POUŤ. Tradiční valdštejnská pouť zve popáté opět k návštěvě. Na hradě bude pro návštěvníky připraven kulturní a zábavný program, v předhradí pak stánky s řemeslnými výrobky a regionálními produkty. Od 15.00 hodin bude v kapli sv. Jana Nepomuckého sloužena mše svatá. Nebude chybět ani koncert dvorního valdštejnského varhaníka Radka Rejška. Areál hradu od 9.30 do 17.00 hodin.
* POHÁDKOVÝ LES V ROVENSKU POD TROSKAMI. 29. ročník putování Boreckými skalami proměněnými v pohádkovou říši. Start tradičně v Boreckých skalách nad městem, doba trvání od 12.00 do 15.30 hod. Na Pohádkový les je vypraven parní vlak z Turnova do Rovenska v 10.42, 13.12 a 15.18 hod. Zpět pojede vlak z Rovenska do Turnova ve 12.13, 14.13 a 16.37 hod.
* 13. FESTIVAL SVOBODY. Louka pod tibetským altánem v Kacanovech. Vystoupí: Ovčie Kiahne, Funk Corporation, Trio Romano, Vsteklý sígři, Makule, Tamdoletma, Black Buřiňos. Začátek v 15.00 hodin, konec nad nedělním ránem. V rámci festivalu bude probíhat bazárek oblečení pro potřeby klientů Domova sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou. Sem bude směrován i výtěžek festivalu.

Pondělí 20. května
* NA VRCHOL PYRENEJÍ. Slovem i obrazem provede posluchače pyrenejskou flórou a faunou cestovatel a autor autentických fotografií Jan Bubal, geolog a mineralog turnovského muzea. Klubovna penzionu Výšinka od 14.00 hodin. Program bude zopakován ve stejnou dobu 22. května v DD Pohoda.

Úterý 21. května
* MAJÁLES 2019 – ZACINKÁME ZNOVU. Podruhé se organizace již tradičního Majálesu ujal Parlament mládeže, v roce, kdy náš stát slaví výročí významného předělu. Průvod v retro kostýmech zaměřených zejména na 80. léta vyjde v 15.00 hodin z autobusového nádraží a vyústí v letním kině, kde v 16.00 hodin začne kulturní program. Vystupující hudebníci a divadelníci budou jak z místních základních a středních škol, tak z řad profesionálů, všichni z blízkého okolí. Majálesem si připomeneme kromě oslav jara a mládí také sametovou revoluci, a to s králem Majálesu, turnovským rodákem Petrem Kučerou. Součástí zábavy v letním kině bude také charitativní módní přehlídka, kterou připraví organizace ADRA. Akce je určena celým rodinám a všem generacím, ale zejména mládeži!
* SEBEŘÍZENÉ VZDĚLÁVÁNÍ – VZDĚLÁVÁNÍ PRO BUDOUCNOST. Pořádají Liberecká Sudbury škola a SvobodaUčení.cz. Knihovna na nádraží v Turnově od 18.00 hodin.
* VÍT OLMER & SIMONA CHYTROVÁ. Letošní sezonu setkání na Pohovce uzavře herec, režisér a scénárista Vít Olmer, kterého doprovodí jeho manželka Simona Chytrová. Večerem provází Josef Klíma. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, 140 Kč.

Středa 22. května
* MEZINÁRODNÍ DEN BIODIVERZITY: přednáška na téma „vlci“. Přednáška pro veřejnost o vlkovi jako důležitém tzv. „ekosystémovém inženýrovi“ naší přírody, který se v poslední době šíří na nová místa po republice. Akce probíhá ve spolupráci se SCHKO Český ráj. Dům přírody v Dolánkách od 17.00 hodin.
* PETR STANČÍK. Český spisovatel, básník, prozaik, esejista, dramatik a textař mj. v roce 2015 získal cenu Magnesia Litera v kategorii próza. Nominaci na stejnou cenu získal v letošním roce i jeho zatím poslední román Nulorožec. O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Čtvrtek 23. května
* SPISOVATEL VÍTĚZSLAV JAREŠ NA NÁDRAŽÍ. Pražský spisovatel Vítězslav Jareš se zaměřuje zejména na thrillery a kriminální romány. Do Turnova přijede představit svoji úplnou novinku s názvem Zavěšená pizza. Knihovna na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.

Pátek 24. května
* ČAJÁČ 2019. Tradiční studentský minifestiválek od 18.30 hodin v sokolovně v Mašově na návsi. Účinkují: Nothingham, Nikolas Bitkovskij, Snap Call, The Peanuts, DJ Getyor. Vstupné 90, na místě 100 Kč.
* NOC KOSTELŮ v Tatobitech v kostele sv. Vavřince. Noc kostelů je celorepubliková akce. V letošním ročníku je přihlášeno 1 409 kostelů a modliteben. Je to večer, který otevírá vzácná posvátná místa v celé naší zemi. Začátek v 18.00 hodin, připraveno je povídání o církevním životě v Tatobitech, na kostelní varhany zahraje prof. Radek Rejšek.
* NOC KOSTELŮ NA VALDŠTEJNĚ
. Celorepubliková akce, k níž se kaple sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně opět připojuje zajímavým hudebním programem a netradiční prohlídkou. Letos bude vzácným hostem operní pěvkyně a sopranistka Iveta Hejduková. V hradní kapli vystoupí v doprovodu klavíristy Vladimíra Kořána. Hrad Valdštejn od 19.00 do 21.30 hodin.
* BIGBÍTEK. Do kavárny KUS se vrátí také přední revivalová kapela hrající „poctivý“ český bigbeat. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 25. května
* 160. VÝROČÍ ŽELEZNIČNÍ TRATI PARDUBICE – LIBEREC. Spojeno s Rychnovskými slavnostmi. Jízdy parního vlaku mezi Turnovem – Rychnovem u Jablonce n. N. a Jeřmanicemi. Parní vlak odjíždí z Turnova v 7.45 hodin. Podrobnosti na www.3100134.cz.
* EVROPSKÝ DEN CHRÁNĚNÝCH ÚZEMÍ.
Exkurze s odborným výkladem do PR Plakánek v CHKO Český ráj a představení jeho hodnot. Pořádá Dům Přírody v Dolánkách. PR Plakánek u Kosti (sraz u vstupu do údolí u hradu Kost) od 10.00 do 13.00 hodin.
* DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI – od 13.00 hodin na farmě Dvůr Borčice ve Všeni. Bohatý program, svezení dětí na koních, občerstvení zajištěno. Srdečně zvou pořadatelé – Jezdecký spolek Dvůr Borčice společně s Regionální agrární radou pod záštitou Libereckého kraje.
* ROVENSKÉ ZVONY. Restaurace Na Týně v Rovensku pod Troskami od 19.00 hodin. Zahrají BigBand Turnov a Ears thru years. Doprovodný program: promítání fotografií z cesty kanadským národním parkem. Vstupné 100 Kč.

Sobota 25. a neděle 26. května
* STAROČESKÉ ŘEMESLNICKÉ TRHY 2019. Park u letního kina a areál Muzea Českého ráje v Turnově. Program přineseme v samostatném článku.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: POHÁDKOVÝ PARK. Víkend pro rodiče s dětmi – procházka zámeckým parkem, kde na stanovištích čekají pohádkové bytosti a děti musí plnit úkoly a sbírat razítka. Každé dítě dostane na závěr Glejt pana knížete a odměnu! Viz www.zamek-sychrov.cz.

Neděle 26. května
* HRAD VALDŠTEJN: VARHANNÍ KONCERT ZDEŇKY NEČESANÉ A JEJÍCH ŽÁKŮ. Po třech letech se na Valdštejn opět vrací Zdeňka Nečesaná, vedoucí varhanního oddělení ZUŠ z Mladé Boleslavi. V kapli sv. Jana Nepomuckého vystoupí v doprovodu svých bývalých žáků, nyní úspěšných absolventů mladoboleslavské umělecké školy. Začátek ve 14.00 hodin.

Úterý 28. května
* VEČER NA SBOŘE: VEČER SLOVA A HUDBY. Benefiční pořad k 85. narozeninám literárního vědce a tvůrce řady pořadů o regionálních osobnostech Turnovska a Českého ráje PhDr. Vlastislava Hnízda, DrSc. Pozvání přijala řada hostů a spolupracovníků, jako například manželé Eva a Bohuslav Lédlovi, houslistky Jana Kubánková a Jaroslava Petrásková, hudební skladatel a klavírista Martin Hybler, kytarista Petr Kostka a flétnistka Monika Szantó a další. Průvodní slovo Eva Kordová. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

Středa 29. května
* KRÁLOVNA ZPĚVU EMA DESTINOVÁ. Turnovské hudební večery zakončí sezonu jedinečným projektem agentury Arco Diva, který je věnován vzpomínkám na umělkyni, která jako první česká operní pěvkyně dosáhla světového věhlasu. Hudebně literární večer s mezzosopranistkou Andreou Tögel Kalivodovou, klavíristkou Ladislavou Vondráčkovou a herečkou Barborou Šporclovou-Kodetovou bude určitě patřit k jednomu z vrcholů letošní sezony. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 230 Kč.

Čtvrtek 30. května
* NA KOLE PŘES AFRIKU. Cestovatelský čtvrtek tentokrát odobrodružné cestě na kole přes Afriku z marockého Tangeru až do Kapského Města v JAR. Vyprávět bude cestovatel Tadeáš Šíma. Sálek ICM v městské knihovně od 18.00 hodin.

Sobota 1. června
* 700 LET OBCE VŠEŇ. Celodenní program začíná v 10.00 hodin. Ve 14.30 hodin projde slavnostní průvod obcí od obecního úřadu na sokolské hřiště za doprovodu dechové hudby Český ráj. Zde dojde k přivítání pozvaných hostů, pokřtěna bude kniha o Všeni a předána budou různá ocenění. Doprovodné výstavy se konají na obecním úřadě, v jídelně AGRA Všeň, v základní škole, hasičské zbrojnici, v kostele sv. Filipa a Jakuba a v myslivně. Na hřišti bude připraveno občerstvení a atrakce pro děti. V doprovodném programu vystoupí Waldovy Matušky (16.00), skupina Gorale (18.00) a Rouden band (20.00).
* MALOSKALSKÁ NOC 2019. Vystoupí: Ben Cristovao, Lipo, Těla, Petr Kolář, Doctor PP, Walda Gang, Swingová prťata a další. Začátek ve 14.00 hodin, od 9.00 hodin na Žluté plovárně tradiční neckyáda.
* ANTIMONY 2019. Pořádá ČSOL, jednota vojsk posádky Liberec ve spolupráci s Aliancí Military Clubs ČR a městem Rovensko pod Troskami na počest 76. výročí lednových událostí roku 1943 poznamenaných hrdinnou smrtí parašutistů z výsadku ANTIMONY. Slavnostní zahájení akce v 8.00 hod. na rovenském náměstí. Pro návštěvníky jsou připraveny vyhlídkové lety vrtulníkem, airsoftová střelnice, historická ukázka z květnových dnů z r. 1945, výstava, zahrají kapely Waldovy Matušky, Levhart, folková skupina Darts a další.


Sobota 8. června

* Sraz JAWA 500 OHC, XI. ročník. V 9.00 hodin sraz na náměstí v Rovensku pod Troskami, v 10.30 hodin startuje spanilá jízda regionem.
* DEN DĚTÍ SE ŽLUTOU PONORKOU. Park u letního kina od 14.00 hodin. Skákací atrakce, nízká lana, výtvarné hrátky, ukázky techniky, občerstvení pro velké i malé.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.