JAKÝ BYL UPLYNULÝ ROK V TURNOVSKÉ PORODNICI?

0

Zájem o turnovskou porodnici v roce 2008 nadále stoupal. Narodilo se u nás 504 dětí, což je téměř maximální počet pro udržení kvality péče a charakteru naší „rodinné porodnice“. Při dalším zvyšování počtu porodů bychom museli zkracovat dobu pobytu maminek a jejich dětí na porodnici, což je pro nácvik dovedností v ošetřovaní a péči o novorozence velmi nevhodné. Našim cílem není kvantita, ale kvalita poskytované péče i přesto, že základním kriteriem pro mediální hodnocení úrovně porodnic je právě počet porodů.

Média Libereckého kraje v uplynulém roce opakovaně vysoce hodnotila tu kterou porodnici a gratulovala jim k počtu porodů. Zároveň však zapomínala připomenout, že v jejich okolí byla jiná porodnice uzavřena a vzestup porodnosti v těchto chválených ústavech je z velké části následek této skutečnosti…

 

Koncem minulého roku se dokonce podařilo prostřednictvím nejmenované komerční televize rozšířit nevhodný výrok jednoho ze starostů Liberecka o blížícím se uzavření porodnice v Turnově. Vězte, že naše porodnice se neuzavírá, žije a je otevřena všem, kteří mají o naši péči zájem. Radujeme se z toho, že šíření informací o zavírání porodnice a nezájem medií o naši práci nám neublížily a že jsme nadále vysoce atraktivní nejen pro těhotné z Turnova, ale i pro rodičky z Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Liberce, Hodkovic nad Mohelkou a Jablonce nad Nisou, které se mj. podílely na celkovém počtu porodů plnou polovinou.

 

Na závěr obvyklá statistika: Z 504 dětí narozených v naší porodnici v roce 2008 se narodilo 244 děvčat a 260 chlapců, 74 dětí přišlo na svět císařským řezem a 6 žen porodilo dvojčata.

 

MUDr. Aleš Mikl, primář gynekologicko-porodnického oddělení Panochovy nemocnice Turnov

ales.mikl@nemtur.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.